Vajíčko Cybex - kočík Cleo

Zodpovedané
28. nov 2022

Ahoj,

máme kočík značky Cleo (trojkombinácia). Vajíčko sa mi zdá veľmi labilné, uvažujem o kúpe kvalitnejšieho a najmä väčšieho, ktoré vydrží, aj keď bude dcérka (3m) staršia. Zatiaľ som uvažovala o zn. Cybex s Isofix základňou.

Aké vajíčko by ste nám odporučili?
Existujú nejaké univerzálne adaptéry na vajíčko značky Cybex, ktorými by sme mohli vajíčko pripojiť k nášmu kočíku? Takéto máme adaptéry na naše vajíčko z trojkombi.

Ďakujem 🙂

Dobrý deň,

priamo na stránke výrobcu Cleo kočíkov je možné zakúpiť adaptéry, pomocou ktorých pripojíte na kočík aj vajíčko značky Cybex.

Nepíšete, aké máte auto, teda neviem, aký máte sklon sedadiel, takže odporúčam nasledovné:

  • Cybex Aton S2 i-size - kvalitné vajíčko podľa najnovšieho bezpečnostného štandardu, kompatibilné so sponou Sensorsafe pre ešte väčšie bezpečie. Je možné ho použiť bez základne a pripevniť bezpečnostným pásom auta, na šikmých sedadlách si potom viete vajíčko prispôsobiť tak, aby dieťatku hlava nepadala. Taktiež sa dá použiť s isofixovou základňou Cybex Base One, ktorú je na šikmých sedadlách v mieste Isofixu možné vypodložiť klinom.

  • Cybex Cloud Z2 i-size - najnovšie vajíčko od firmy Cybex. S použitím isofixovej základne Cybex Base Z2 je možné ho polohovať aj v aute do strednej polohy. Taktiež získate možnosť natočenia vajíčka k dverám pre ľahšie nakladanie alebo vykladanie dieťatka. Vajíčko je možné upevniť aj bez základne, pomocou bezpečnostného pásu vozidla, jeho nevýhodou je vyššia hmotnosť.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek