Vajíčko do opel crosland x

Zodpovedané
14. mar 2023

Ahoj,

prosím poradiť vajíčko pre druhého krpca, ktorý príde čo chvíľa na svet.

Potrebovala by som vajíčko, ktoré sa dá pripojiť aj bez isofixu,nakoľko staršieho syna zatiaľ nechcem v aute presúvať.
Rozmýšľam nad NUNA ARRA next 2022,nakoľko chodíme aj na cesty cez 2h.

Pri prvom sme mali kiddy evovolution. A ešte máme kočík bebetto luca pro, tak aby sa to dalo nakliknúť cez redukciu v prípade potreby.

Ďakujem za radu

Dobrý deň,

Nuna Arra Next je bezpečné, kvalitné vajíčko, no bez použitia základne ho nie je možné v aute upevniť.

Ak chcete vajíčko pútať bezpečnostným pásom auta, odporúčam Nuna Pipa Next - bezpečné, kvalitné vajíčko s nízkou hmotnosťou. Dá sa upevniť aj pomocou isofixovej základne Nuna Base Next, s jej použitím je vajíčko aj otočné. So základňou je však vhodné skôr na rovné sedadlá.

Z iných značiek odporúčam:

  • Cybex Aton S2 i-size je kvalitné vajíčko, kompatibilné so sponou Sensorsafe pre ešte väčšie bezpečie. Je možné ho použiť bez základne a pripevniť bezpečnostným pásom auta, na šikmých sedadlách si potom viete vajíčko prispôsobiť tak, aby dieťatku hlava nepadala. Taktiež sa dá použiť s isofixovou základňou Cybex Base One, ktorú je na šikmých sedadlách v mieste Isofixu možné vypodložiť klinom.
  • Avionaut Pixel Pro je veľké, bezpečné vajíčko, s dobre riešenou vložkou aj pre malé bábätká. Jeho výhodou je veľmi nízka hmotnosť, jedná sa o najľahšie vajíčko na trhu. V aute sa dá upevniť prostredníctvom isofixovej základne Avionaut IQ alebo bezpečnostným pásom auta.
  • Britax Römer Baby-Safe iSense je vajíčko, ktoré je možné v aute upevniť buď prostredníctvom bezpečnostného pásu vozidla, alebo s použitím základne Flex base iSense. Pri použití základne je vajíčko polohovateľné aj otočné. Plusom je aj funkcia osvetlenia. Mne osobne prekáža 5 bodové pútanie integrovanými pásmi, pri menších bábätkách môžu bedrové pásy prekážať pri správnom usadení.
  • Joie i-Gemm 3 je najnovšie vajíčko značky Joie. V aute sa dá upevniť prostredníctvom bezpečnostného pásu auta, alebo so základňou i-Base Encore alebo i-Base Advance. Pri inštalácii na základňu i-Base Advance je možné vajíčko polohovať, na isofixovej základni i-Base Encore je možné ho polohovať aj otáčať. Na základňu i-Base Encore je možné neskôr upevniť výbornú pokračovaciu sedačku Joie i-Harbour Signature. Vajíčko je certifikované aj pre použitie v leteckej preprave.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek