Vajíčko k Neonato puro

Zodpovedané
5. mar 2023

Dobrý deň prajem,

máme trojkombináciu Neonato puro.

Čakáme druhé babatko a premýšľala som nad výmenou vajíčka, len neviem ktoré značky sú kompatibilné k podvozku nášho kočíka.

Vedeli by ste mi prosím poradiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

s pomocou adaptérov s koncovkou Maxi Cosi upevníte na kočík väčšinu kvalitných a dostupných značiek vajíčok.

Uvediem pár príkladov, keďže neviem, aký máte rozpočet na vajíčko, ani či chcete vajíčko v aute upevňovať na základňu alebo bezpečnostným pásom auta.

  • Kiddy Evoluna i-Size 2 patrí medzi bezpečné, veľmi dobre vložkovo riešené vajíčko. V aute sa dá rozložiť do úplného ľahu. Použiť sa dá len s pomocou isofixovej základne Kiddy Isofix Base 2, ktorá sa dodáva v balení spolu s vajíčkom. Je využiteľné do 13kg a do 83cm, má hlbokú, nastaviteľnú slnečnú striešku.

  • Cybex Aton S2 i-size je kvalitné vajíčko, kompatibilné so sponou Sensorsafe pre ešte väčšie bezpečie. Je možné ho použiť bez základne a pripevniť bezpečnostným pásom auta, na šikmých sedadlách si potom viete vajíčko prispôsobiť tak, aby dieťatku hlava nepadala. Taktiež sa dá použiť s isofixovou základňou Cybex Base One, ktorú je na šikmých sedadlách v mieste Isofixu možné vypodložiť klinom.

  • BeSafe iZi Go Modular i-Size X1 je bezpečné vajíčko, ktoré je možné v aute upevniť s použitím základne BeSafe Base iZi Modular i-Size, alebo s použitím bezpečnostného pásu auta. Vajíčko vydrží kratšie ako iné vajíčka (do výšky 75cm), pre mňa nevýhodou je opäť 5 bodové pútanie integrovanými pásmi. Na základňu je možné neskôr kúpiť pokračovaciu sedačku BeSafe iZi Modular X1 i-Size.

  • Britax Römer Baby-Safe iSense je vajíčko, ktoré je možné v aute upevniť buď prostredníctvom bezpečnostného pásu vozidla, alebo s použitím základne Flex base iSense. Pri použití základne je vajíčko polohovateľné aj otočné. Plusom je aj funkcia osvetlenia. Mne osobne prekáža 5 bodové pútanie integrovanými pásmi, pri menších bábätkách môžu bedrové pásy prekážať pri správnom usadení. Na základňu je možné neskôr upevniť pokračovaciu sedačku Britax Römer Dualfix iSense Bundle Flex iSense.

  • Nuna Arra Next je bezpečné, kvalitné vajíčko s nízkou hmotnosťou. Na isofixovej základni Nuna Base Next je možné ho polohovať aj otáčať. Bez použitia základne ho však nie je možné v aute upevniť. Na základňu je možné neskôr upevniť pokračovaciu sedačku Nuna Todl Next, ktorá spolu s vajíčkom vytvára jeden z najlepších modulárnych systémov.

  • Avionaut Pixel Pro je veľké, bezpečné vajíčko, s dobre riešenou vložkou aj pre malé bábätká. Jeho výhodou je veľmi nízka hmotnosť, jedná sa o najľahšie vajíčko na trhu. V aute sa dá upevniť prostredníctvom isofixovej základne Avionaut IQ alebo bezpečnostným pásom auta.

Klippan Dinofix patrí medzi najväčšie vajíčka. V aute sa dá použiť s isofixovou základňou alebo je možné ho pripevniť bezpečnostným pásom auta. Ak ho v aute upevníte bez základne, bezpečnostný pás auta neprechádza ponad nôžky dieťaťa, ako je to v prípade iných vajíčok, a teda dieťatko nie je týmto spôsobom obmedzené v pohybe. V prípade šikmých sedadiel sa dá vyrovnať sklon podložením vajíčka Klippan klinom. Výhodou vajíčka sú aj variabilné výplne vo vložke, ktoré sa dajú pridať a odstrániť podľa potreby. Jeho nevýhodou je zlý sklon na niektorých modeloch kočíkov.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek