Vajíčko ku kočíku Oyster 2

Zodpovedané
30. jan 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa vás spýtať, či by ste mi vedeli poradiť vajíčko ku kočíku Oyster 2. Našla som Oyster vajíčko na internete, ale všade píšu že sedí na konštrukciu Oyster 3 a nie aj Oyster 2.

Vedeli by ste mi poradiť aké vajíčko by sa dalo nakombinovať k tomuto kočíku pomocou adaptérov?

Ďakujem za odpoveď a prajem pekný deň.
Ivana🙂

Dobrý deň,

cez adaptéry s koncovkou Maxi Cosi upevníte na Váš kočík väčšinu kvalitných a bezpečných vajíčok.

Neviem, v akom aute bude vajíčko umiestnené, či chcete vajíčko s isofixovou základňou ani aký máte na vajíčko rozpočet, napíšem preto viacero tipov:

  • Kiddy Evoluna i-Size 2 patrí medzi bezpečné, veľmi dobre vložkovo riešené vajíčko. V aute sa dá rozložiť do úplného ľahu. Použiť sa dá len s pomocou isofixovej základne Kiddy Isofix Base 2, ktorá sa dodáva v balení spolu s vajíčkom. Je využiteľné do 13kg a do 83cm, má hlbokú, nastaviteľnú slnečnú striešku.

  • Cybex Aton S2 i-size je kvalitné vajíčko, kompatibilné so sponou Sensorsafe pre ešte väčšie bezpečie. Je možné ho použiť bez základne a pripevniť bezpečnostným pásom auta, na šikmých sedadlách si potom viete vajíčko prispôsobiť tak, aby dieťatku hlava nepadala. Taktiež sa dá použiť s isofixovou základňou Cybex Base One, ktorú je na šikmých sedadlách v mieste Isofixu možné vypodložiť klinom.

  • BeSafe iZi Go Modular i-Size X1 je bezpečné vajíčko, ktoré je možné v aute upevniť s použitím základne BeSafe Base iZi Modular i-Size, alebo s použitím bezpečnostného pásu auta. Vajíčko vydrží kratšie ako iné vajíčka (do výšky 75cm), pre mňa nevýhodou je opäť 5 bodové pútanie integrovanými pásmi. Na základňu je možné neskôr kúpiť pokračovaciu sedačku BeSafe iZi Modular X1 i-Size.

  • Britax Römer Baby-Safe iSense je vajíčko, ktoré je možné v aute upevniť buď prostredníctvom bezpečnostného pásu vozidla, alebo s použitím základne Flex base iSense. Pri použití základne je vajíčko polohovateľné aj otočné. Plusom je aj funkcia osvetlenia. Mne osobne prekáža 5 bodové pútanie integrovanými pásmi, pri menších bábätkách môžu bedrové pásy prekážať pri správnom usadení. Na základňu je možné neskôr upevniť pokračovaciu sedačku Britax Römer Dualfix iSense Bundle Flex iSense.

  • Nuna Arra Next je bezpečné, kvalitné vajíčko s nízkou hmotnosťou. Na isofixovej základni Nuna Base Next je možné ho polohovať aj otáčať. Bez použitia základne ho však nie je možné v aute upevniť. Na základňu je možné neskôr upevniť pokračovaciu sedačku Nuna Todl Next, ktorá spolu s vajíčkom vytvára jeden z najlepších modulárnych systémov.

  • Avionaut Pixel Pro je veľké, bezpečné vajíčko, s dobre riešenou vložkou aj pre malé bábätká. Jeho výhodou je veľmi nízka hmotnosť, jedná sa o najľahšie vajíčko na trhu. V aute sa dá upevniť prostredníctvom isofixovej základne Avionaut IQ alebo bezpečnostným pásom auta.

Klippan Dinofix patrí medzi najväčšie vajíčka. V aute sa dá použiť s isofixovou základňou alebo je možné ho pripevniť bezpečnostným pásom auta. Ak ho v aute upevníte bez základne, bezpečnostný pás auta neprechádza ponad nôžky dieťaťa, ako je to v prípade iných vajíčok, a teda dieťatko nie je týmto spôsobom obmedzené v pohybe. V prípade šikmých sedadiel sa dá vyrovnať sklon podložením vajíčka Klippan klinom. Výhodou vajíčka sú aj variabilné výplne vo vložke, ktoré sa dajú pridať a odstrániť podľa potreby. Jeho nevýhodou je zlý sklon na niektorých modeloch kočíkov.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek