Vajíčko na Bugaboo Donkey

Zodpovedané
31. dec 2022

Dobrý deň Evka,

chcela by som Vás pekne poprosiť o radu, aké vhodné a dobré vajíčko máme zadovážiť na kočík Bugaboo Donkey (obyc.bugaboo donkey, bez cisla).

Viem, že Klippan Dinofix a Cybex Aton M boli na trhu najväčšie, ale neviem vôbec, či by pasovali a ako je to s adaptérmi?
Príp. sú aj iné, lepšie, väčšie, odporúčanejšie vajíčka?

Ďakujem krásne za rady!

Katka

Dobrý deň Katka,

cez adaptéry s koncovkou Maxi Cosi upevníte na Váš kočík väčšinu kvalitných a bezpečných vajíčok.

Neviem, aké máte presne požiadavky na vajíčko, ani či hľadáte vajíčko, ktoré do auta upevníte pomocou isofixovej základne alebo ho budete pútať pásom auta, takže Vám napíšem zopár tipov.

Klippan Dinofix je veľké, dobre riešené vajíčko čo sa týka vložiek aj pútania bezpečnostným pásom auta, ale na niektorých modeloch kočíkov má zlý sklon (nohy sú vyššie než hlava dieťaťa).

Cybex Aton M je kvalitné vajíčko s mäkkou, pohodlnou vložkou. Je to jedno z najväčších vajíčok dostupných na trhu, bezpečné a pohodlné. V aute sa dá upevniť pomocou isofixovej základne Cybex Base M, čo je však vhodné len do áut s miernym sklonom sedadiel, alebo bezpečnostným pásom auta. Firma Cybex však s výrobou tohto modelu už skončila, preto ho nájdete v ponuke už len ako dopredaj skladových zásob.

Zo značky Cybex odporúčam Cybex Aton S2 i-size. Jedná sa o kvalitné vajíčko podľa najnovšieho bezpečnostného štandardu. Veľkostne aj vložkovo je takmer totožné s vajíčkom Cybex Aton M.
Je možné ho použiť bez základne a pripevniť bezpečnostným pásom auta, na šikmých sedadlách si potom viete vajíčko prispôsobiť tak, aby dieťatku hlava nepadala. Taktiež sa dá použiť s isofixovou základňou Cybex Base One, ktorú je na šikmých sedadlách v mieste Isofixu možné vypodložiť klinom.

Joie i-Gemm 3 je veľké, bezpečné vajíčko s dobre tvarovanou vložkou, so slnečnou strieškou s uzatvárateľnou ventiláciou. Na isofixovej základni Joie i-Base Encore je možné ho otáčať, pri použití isofixovej základne Joie i-Base Advance sa dá polohovať. Vajíčko sa dá v aute upevniť aj bez isofixu, len s použitím bezpečnostného pásu auta. Na obe základne je možné kúpiť pokračovaciu sedačku.

Nuna Arra Next je bezpečné, kvalitné vajíčko s nízkou hmotnosťou. Na isofixovej základni Nuna Base Next je možné ho polohovať aj otáčať. Bez použitia základne ho však nie je možné v aute upevniť. Na základňu je možné neskôr upevniť pokračovaciu sedačku Nuna Todl Next.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek