Vajíčko na easywalker harvey 2

Zodpovedané
27. dec 2022

Dobrý deň,

prosím, aké vajíčko kúpiť pre novorodenca na kočík easywalker harvey 2?

Auto máme volkswagen golf 6. Ide o druhé dieťa.
Kde je lepšie mať umiestnené vajíčko, ak je zatiaľ vzadu vpravo pokračovacia sedačka s isofixom (britax romer dualfix 2r) pre staršie?

Ďakujem pekne

cez adaptéry s koncovkou Maxi Cosi pripojíte na kočík vajíčka rôznych značiek, napr.:

  • Joie i-Level je vajíčko polohovateľné priamo v aute, vložkovo veľmi dobre riešené. V aute je možné ho upevniť len prostredníctvom isofixovej základne, ktorá je súčasťou vajíčka.

  • Cybex Aton S2 i-size je kvalitné vajíčko, kompatibilné so sponou Sensorsafe pre ešte väčšie bezpečie. Je možné ho použiť bez základne a pripevniť bezpečnostným pásom auta, na šikmých sedadlách si potom viete vajíčko prispôsobiť tak, aby dieťatku hlava nepadala. Taktiež sa dá použiť s isofixovou základňou Cybex Base One, ktorú je na šikmých sedadlách v mieste Isofixu možné vypodložiť klinom.

  • BeSafe iZi Go Modular i-Size X1 je bezpečné vajíčko, ktoré je možné v aute upevniť s použitím základne BeSafe Base iZi Modular i-Size, alebo s použitím bezpečnostného pásu auta. Vajíčko vydrží kratšie ako iné vajíčka (do výšky 75cm), pre mňa nevýhodou je opäť 5 bodové pútanie integrovanými pásmi. Na základňu je možné neskôr kúpiť pokračovaciu sedačku BeSafe iZi Modular X1 i-Size.

  • Britax Römer Baby-Safe iSense je vajíčko, ktoré je možné v aute upevniť buď prostredníctvom bezpečnostného pásu vozidla, alebo s použitím základne Flex base iSense. Pri použití základne je vajíčko polohovateľné aj otočné. Plusom je aj funkcia osvetlenia. Mne osobne prekáža 5 bodové pútanie integrovanými pásmi, pri menších bábätkách môžu bedrové pásy prekážať pri správnom usadení. Na základňu je možné neskôr upevniť pokračovaciu sedačku Britax Römer Dualfix iSense Bundle Flex iSense.

  • Nuna Arra Next je bezpečné, kvalitné vajíčko s nízkou hmotnosťou. Na isofixovej základni Nuna Base Next je možné ho polohovať aj otáčať. Bez použitia základne ho však nie je možné v aute upevniť. Na základňu je možné neskôr upevniť pokračovaciu sedačku Nuna Todl Next, ktorá spolu s vajíčkom vytvára jeden z najlepších modulárnych systémov.

Vajíčko môžete umiestniť za sedadlo vodiča a dokúpiť zrkadlo, ktoré upevníte na opierku sedadla a teda uvidíte na dieťatko vo vajíčku, aj keď budete sedieť vpredu.
Niektorí rodičia volia možnosť umiestnenia vajíčka na sedadlo spolujazdca, pričom jeden z rodičov šoféruje a druhý sedí za ním a má aj výhľad na dieťa vo vajíčku. Pri tomto spôsobe je dôležité vypnúť airbag na mieste spolujazdca. Je potrebné ale počítať aj s tým, že časom sa aj tak dieťa bude zrejme musieť presunúť na zadné sedadlo.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek