Vajíčko s isofixovou základňou

Zodpovedané
13. jan 2023

Dobrý deň,

aké vajíčko odporúčate pre novorodenca?

Požiadavka je, aby bolo maximálne bezpečné a dalo sa upevniť pomocou isofixu.

Nepotrebujem, aby bolo kompatibilné s kočíkom, rovnako nemusí byť otočné a polohovateľné.

Prosím niečo cenovo prijateľné.

Ďakujem za rady.

Dobrý deň,

odporúčam Cybex Aton B2 i-size. Je to kvalitné vajíčko podľa najnovšieho bezpečnostného štandardu, kompatibilné so sponou Sensorsafe pre ešte väčšie bezpečie. Vajíčko vydrží až do 87cm výšky dieťaťa, je veľmi dobre vložkovo riešené.
V aute sa dá použiť s isofixovou základňou Cybex Base One, ktorú je na šikmých sedadlách v mieste Isofixu možné vypodložiť klinom alebo jednoducho zrolovaným uterákom. Vajíčko bez problémov upevníte aj bez základne, s použitím bezpečnostného pásu auta.

V prípade, že Vám to rozpočet dovolí, odporúčam pozrieť aj Cybex Aton S2 i-size. Je to vyššia trieda ako Cybex Aton B2 i-size, čo je poznať na kvalite a hrúbke poťahu, bočná ochrana je vyklápacia (B2 má bočnú ochranu len statickú). Farba striešky je pri modeli Aton S2 totožná s farbou vajíčka, Aton B2 má farbu striešky čiernu.

S pomocou vhodných adaptérov môžete dané vajíčka pripevniť takmer na všetky modely kočíkov.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek