Vajíčko s otočením do strany

Zodpovedané
22. jún 2022

Dobrý deň,

prosim Vás, aké vajíčko by ste nám odporučili, ak chceme, aby nám vydržalo čo najdlhšie, ale pre ľahšie usádzanie staršieho bábätka do/z auta preferujeme otočenie do strany?

Dá sa také vajíčko nakliknúť pomocou nejakých adaptérov aj na kočík dpg 500 max? https://www.baby-merci.sk/kombinovane-kociky/dp...

Ďakujem

Dobrý deň,

nepíšete, aké máte auto, čo je pri výbere vajíčka (aj autosedačky) tiež dôležitá informácia.

V prípade, že sedadlá vo Vašom aute nemajú šikmý sklon, odporúčam Cybex Cloud Z i-size. Je to veľké, bezpečné vajíčko, ktoré je možné mimo auta (napr. na konštrukcii kočíka) polohovať takmer do ľahu. Pri použití isofixovej základne Cybex Base Z získate možnosť natočenia vajíčka k dverám pre ľahšie nakladanie alebo vykladanie dieťatka. Nevýhodou vajíčka je vyššia hmotnosť.

Na základňu Cybex Base Z môžete neskôr kúpiť pokračovaciu sedačku Cybex Sirona Z i-Size.

V prípade, že je sklon sedadiel skôr šikmý, bude vhodnejšie vajíčko Nuna Arra Next. Je to bezpečné, kvalitné vajíčko s nízkou hmotnosťou. Na isofixovej základni Nuna Base Next je možné ho polohovať aj otáčať. Bez použitia základne ho však nie je možné v aute upevniť.

Keď dieťatko vyrastie z vajíčka, na základňu je možné zakúpit pokračovaciu sedačku Nuna Todl Next.

Na väčšinu kočíkov je možné dokúpiť adaptéry, ktoré je možné pripevniť na vajíčka zn. Maxi Cosi, Cybex aj Nuna.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek