Výber pokračovacej autosedačky pre dcéru

Zodpovedané
22. jún 2022

Dobrý deň,

poprosila by som o radu.
Dcérka má 31 mesiacov, cca 12,5 kg a okolo 95cm, auto mám Škoda SUPERB 2004. Chcela by som pre ňu autosedačku, podmienka je aby bola bezpečná a polohovateľná, aby si dcérka mohla aj pospať. Poradíte prosím?

Ďakujem

Dobrý deň,

neuvádzate, v akej autosedačke sa vozí dcérka teraz, či hľadáte sedačku v smere jazdy alebo v protismere, ani aký máte rozpočet.

Ak sa dcérka ešte vozí v protismere jazdy, odporúčam Klippan Century - protismerná autosedačka s nosnosťou do 25kg, do výšky cca 130-135cm. Pripevňuje sa bezpečnostným pásom auta, má úspešný Plus Test a 5 bodové integrované pásy do 25kg

alebo Axkid Minikid - protismerná autosedačka s nosnosťou do 25kg, do výšky 125cm. Jej súčasťou je oporná noha s 5 polohami, vďaka ktorej sa dá v aute nastaviť optimálny sklon. Pri veľmi šikmých sedadlách je možnosť dokúpenia Axkid klinu. Pripevňuje sa bezpečnostným pásom auta, má úspešný Plus Test a 5 bodové integrované pásy do 25kg.

Ak máte v aute Top Tether, a dcérka už jazdí v smere jazdy, odporúčam Joie Bold. Je to autosedačka v smere jazdy, polohovateľná. Jej výhodou je pútanie 5-bodovými integrovanými pásmi až do 25 kg (cca 125 cm). Pre jej upevnenie v aute je potrebné použiť súčasne pás auta, Top tether aj Isofix.

Ak v aute Top Tether nemáte, potom je možnosť vybrať niektorú zo sedačiek kat. 0-25kg, príp. 9-25kg, v ktorých je však už dieťa nad 18kg pripútané len bezpečnostným pásom auta, napr. Joie Stages Isofix. Kvalitná autosedačka, polohovateľná (má 7 polôh v oboch smeroch), v smere jazdy má nosnosť 25 kg,

alebo Avova Swan-fix. Obojsmerná, otočná autosedačka s možnosťou polohovania, s nosnosťou do 25kg.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek