Pomôžu dcérke ortopedické topánky alebo barefoot?

Zodpovedané
11. apr 2021

Dobrý deň,

s dcérkou chodíme od troch mesiacov pravidelne rehabilitovať kvôli tortikolisu. Na trojročnej kontrole jej predpísali ortopedické sandálky kvôli vybočeným členkom, plochej nohe a vpadnutému hrudníku. Doteraz nosila väčšinou ddstep bf, protetiku bf radu.

Pomôže jej okrem cvičenia barefoot obuv alebo predpísaná ortopedická obuv?

Ďakujem

Dobrý deň,

to je skôr otázka na Vášho pediatra, odborného lekára alebo fyzioterapeuta.

Záleží od zdravotného stavu dieťatka, no vo všeobecnosti platí, ak môže dieťa chodiť naboso, môže aj barefoot, či to pomôže si netrúfam povedať. No minimálne nebude tlačiť pršteky k sebe a nebude obmedzovať nožičku v pohybe.

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322