Ako dlho pred pôrodom mám absolvovať kurz?

Zodpovedané
19. feb 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom hypnopôrodu.

Ako dlho pred pôrodom je dobré navštíviť kurz hypnopôrodu?

Ďakujem

Dobrý deň,

väčšina žien chodí na kurzy približne 2 - 3 mesiace pred pôrodom. Povedala by som, že v tomto čase je to aj ideálne. Avšak sú maminky, ktoré prídu už po 20 týždni tehotenstva alebo také, ktoré prídu iba pár týždňov pred termínom.

Po kurze je potrebné si techniky precvičovať ďalej doma, až do pôrodu. Čím viac si ich osvojíte, tým lepšie. Je ale veľmi individuálne, ako dlho a ako intenzívne, sa ktorá maminka potrebuje pripravovať.

Preto dajte aj na svoj pocit a podľa toho sa rozhodnite, kedy kurz navštívite.

Želám všetko dobré!

Mgr.Hana Rollová
Lektorka kurzov Hypnopôrod Slovakia™
hana.rollova@gmail.com
tel: 0917480077
www.hypno-porod.sk
www.hypno-porod.com/facebook