Ako nemyslieť v tehotenstve na traumu z predošlého pôrodu mŕtveho syna?

Zodpovedané
9. júl 2019

Dobrý deň,

zhruba 2 roky dozadu som porodila, bohužiaľ mŕtveho syna. Rodila som 10 hodín, pôrod katastrofa. Momentálne som znovu tehotná, v polovici tehotenstva a už teraz mám obrovskú traumu, až mi je zle.

Ako nemyslieť v tehotenstve na traumu z predošlého pôrodu mŕtveho syna? Čo by mi pomohlo myslieť úplne inak?

Ďakujem

Dobrý deň,

je mi ľúto, čo sa Vám stalo, takáto situácia je neskutočne ťažká. Mohlo by Vám pomôcť, keby ste vyhľadali odborníka, terapeuta, ktorý sa špecializuje práve na takéto veľké traumy.

Techniky hypnopôrodu (dýchanie, uvoľnenie, vizualizácie, relaxácie), by Vám potom tiež následne mohli byť nápomocné, aby ste tento raz pôrod prežili pozitívne.

No v prvom rade treba pracovať s traumou, ktorú máte a to môže byť proces, ktorý vyžaduje stretnutie s odborníkom.

Držím Vám palce!

Mgr.Hana Rollová
Lektorka kurzov Hypnopôrod Slovakia™
hana.rollova@gmail.com
tel: 0917480077
www.hypno-porod.sk
www.hypno-porod.com/facebook