Ako liečiť popôrodnú inkontinenciu?

Zodpovedané
3. okt 2021

Dobrý deň,

pred 7 rokmi som mala veľmi ťažký pôrod a odvtedy mám problém s inkontinenciou. Až do pandémie som chodila k urológovi, ktorý ma liečil liekmi. Zmena nenastala. Predpísal mi vložky, ktoré mám používať a asi to je všetko. Lieky som po ani neviem koľkých rokoch prestala užívať a žiadne zmeny. Bez vložiek neviem fungovať.

Mám 46 rokov a rada som cvičila, behávala, bola som aktívna. Teraz ma to skôr ubíja. Doktor ma stále odmietal zoperovať.

Môžem o operáciu žiadať aj sama?

Alebo mám žiadať môjho gynekológa?

Aké sú Vaše odporúčania?

Ďakujem

Dobrý deň,

aby som sa vedela relevantne vyjadriť k Vašej otázke potrebovala by som mať viac údajov ohľadom charakteru Vášho problému.

Liečba inkontinencie závisí od jej typu. Vo všeobecnosti rozlišujeme stresovú, urgentnú a zmiešanú inkontinenciu moču. Operačná liečba sa doporučuje pacientom s potvrdenou stresovou inkotinenciou moču, pokiaľ konzervatívna liečba neprináša požadovaný efekt.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Monika Nováková