Ako liečiť stresovú inkontinenciu?

Zodpovedané
27. sep 2021

Dobrý deň,

trpím stresovou inkontinenciou.

Ako liečiť stresovú inkontinenciu?

Ako prebieha urologické vyšetrenie?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem, či ste absolvovala urologické alebo gynekologické vyšetrenie. Ak Vám bola stanovená diagnóza stresovej inkontinencie odborníkom, tak podľa jej stupňa sa doporučujú zaradiť pravidelné cviky panvového dna. V prípade, že problém pretrváva, odborník Vám môže navrhnúť ďalšie postupy liečby. Niekedy aj operačný zákrok v závislosti od stupňa a príčiny inkontinencie.

Vyšetrenie prebieha odobratím anamnézy, fyzikálnym vyšetrením, vyšetrením vonkajšieho genitálu v gynekologickej polohe, utrasonografickým vyšetrením a vyšetrením moču. V prípade potreby doporučí odborník ďalšie vyšetrenie na dodiferencovanie príčiny Vašich ťažkostí.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Monika Nováková