Čo je príčinou môjho častého močenia?

Zodpovedané
27. sep 2021

Dobrý deň,

mám 40 rokov a pred 2 týždňami som mala s manželom intenzívnejší pohlavný styk. Tri dni som cítila precitlivelosť vulvy. Potom to prešlo a začali mi bolesti v močovom mechúri. Odvtedy mám aj časté močenie.

Bola som u gynekológa, predpísal mi antibiotikum Ciphin a vaginálne čapíky na výtok. Bral aj ster, výsledok ešte neviem. Antibiotikami zajtra skončím, no žiadna zmena v močení. V noci v pohode, ale cez deň chodím aj 20x na wc. Niekedy ma pichá aj ľavá strana smerom na obličky. Moč my tiež vyšetril gynekológ, bol negatívny.

Aké sú Vaše odporúčania?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prípade, že gynekológ odhalí infekciu v pošve, tak je potrebné dôkladne preliečiť Vás aj partnera.

Taktiež doporučujem doplniť kultivačné vyšetrenie moču za účelom vylúčenia uroinfekcie. Pokiaľ máte bolesti v krížovej oblasti, tak je namieste doplniť aj ultrasonografické vyšetrenie obličiek.

Z režimových opatrení je vhodné vymočiť sa po pohlavnom styku. Ďalší postup liečby bude predpokladám doporučený gynekológom po obdržaní výsledkov sterov.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Monika Nováková