12 mesačné dieťa v nosiči neprirodzene zakláňa hlavu. V čom je problém?

Zodpovedané
11. feb 2021

Dobrý deň,

mám 12 mesačného syna, ktorého raz za čas (najmä, keď sa potrebujem rýchlo niekam prepraviť) nosím v nosiči manduca. Veľmi tam však zakláňa hlavičku dozadu až tak úplne neprirodzene. Nemyslím, že to bude zvedavosťou a že chce vidieť, lebo to ju dá do boku.

Čím môže byť spôsobené zakláňanie?

Mám zle nastavený nosič?

Nemáte video, že ako má byť takéto väčšie dieťa priamo v manduce?

Ďakujem

Dobrý deň,

záleží od toho, aký typ Manduca nosiča máte. Ak je to nosič, kde sa nenastavuje šírka ani výška, tak môže už byť malý a neposkytuje dobrú oporu nôžkam a chrbátiku. Pričom ročné dieťatko už je dosť pevné a nosič využíva najmä na spánok a presuny.

Ideálne by bolo ak by ste nám poslali fotku. Tam uvidíme aj ako ju zakláňa a ako je nastavený nosič. Len takto z opisu to žiaľ nevieme posúdiť a ani odhadnúť. Tiež nám napíšte, ktorý presne typ nosiča máte.

Kontakt na nás nájdete nižšie pod naším podpisom.

Pekný deň ešte želáme a verím, že Vám budeme vedieť poradiť viac po poslaní fotiek 🙂

za Sestrice
Barbora