Aká má byť správna poloha v ergo nosiči pri spánku?

Zodpovedané
29. okt 2018

Pekný deň,

prosím, mohli by ste mi poradiť, ktoré pásy mám stiahnuť/povoliť? Keď mi dieťatko v nosiči zaspinká, má otlačenú hlavičku vzadu, nad krkom, a je trochu "pokrivený" v chrbátiku. A keď nespinká, pozerá dookola, tak ho to škrtí v tej časti ako sú slintačiky.

Ďakujem pekne za odpoveď

Dobrý deň želám,
nezobrazila sa nám žiadna fotografia, ak ste nejakú posielali. A bez fotky je veľmi ťažko poradiť, nepíšete ani, aký nosič máte. Vieme Vám poradiť aspoň všeobecne s čím sa pri poradenstvách najviac stretávame:

  • otlačená hlavička za krkom spolu aj s posledným problémom čo ste písali (keď je hore, pozerá dookola, tak ho to škrtí v oblasti ako sú slintáčiky) - chrbtová opierka je pravedpodobne moc vysoko pri hlavičke - ak má nosič popruhy na stiahnutie výšky chrbtovej opierky, môžete tieto stiahnuť. Píčinou môže byť aj slabé podsadenie dieťatka v nosiči - čím hlbšie dieťatko podsadíte, tým viac chrbtobej opierky má pod zadočkom a pri krku je tým pádom nižšie.
  • "pokrivený" chrbátik - pri zaspatí sa bábätko uvoľní a ak nie je nosič dostatočne pevne utiahnutý, tak bábätku dovolí skrútiť sa, pokriviť. Bábätko by malo mať chrbticu vždy v jednej osi s hlavičkou a zadočkom. Riešením je pevnejšie utiahnuť nosič - pod ramenami alebo aj pri chrbtovej opierke (ak to umožňuje daný typ nosiča) - pri predklone by sa bábätko nemalo od vás "odlepiť". Či stiahnuť pruh pod ramenom alebo nad chrbtovou opierkou nosiča si určíte podľa toho, aby ste vyplnenú časť ramenného popruhu mali na čo najväčšej ploche vášho tela, kde sa vám ramenné popruhy dotýkajú ramien a chrbta.

V tomto videonávode si môžete pozrieť najčastejšie chyby pri nosení v nosiči:

Každý nosič disponuje rôznymi nastaveniami, ak máte nosič Sestrice Carrier, tu nájdete k nemu všetky inštruktážne videá - niektoré sa možno budú dať aplikovať aj na niektoré ďalšie značky (ako máme spätnú väzbu od nosiacich rodičov):
https://www.youtube.com/playlist?list=PLf4iFnoj...

Ak nám na náš email pošlete aj fotky, budeme vedieť presnejšie poradiť.
Dúfame, že naša odpoveď bola pre Vás prínosná,
pekný deň ešte želáme,
za Sestrice
Barbora