Ako chrániť dieťa v nosiči počas leta pred slnkom?

Zodpovedané
4. jún 2022

Dobrý deň,

zaujímalo by ma, že ako chrániť bábätko (1 mesiac+) v lete v šatke a nosiči pred slnkom (som v nosení začiatočníčka). V šatke mu tvár tienim rukou alebo časťou šatky natiahnutej v ruke. Len potom mám voľnú len jednu ruku. Pri nosiči využívam prekrytie hlavičky.

Čo s nôžkami a rukami?

Používala som podkolienky, ale v lete bude na ne príliš teplo. Použiť iba opaľovací krém sa mi zdá málo pre také malé bábo. Skúsila som si ešte cez nosič prevesiť tenkú šatku tak, aby tienila.

Máte nejaké lepšie tipy a skúsenosti?

Ďakujem

Dobrý deň,

o nosení v lete sme spísali blog - https://www.sestrice.com/1005-sk/nosenie-v-lete/

A tiež jeden o obliekaní dieťatka do nosiča či šatky - https://www.sestrice.com/417-sk/ako-obliect-die...

Na hlavičku sú super také tie klobúčiky s prekrytím krku (napr. od Little Angel).

Trčiace nôžky môžete, ale tiež nemusíte zakryť pred slnkom ideálne bambusovými alebo tenkými bavlnenými ponožkami a na hlavičku tenkú čiapočku alebo klobúčik ako ochranu pred slnkom. Aby sa drobec necítil nepohodlne, keď sa spotí, môžete mu obliecť napr. funkčné tričko s podielom merino vlny, hodvábu či bambusu, ktoré je priedušné, odsáva pot z tela a prepúšťa ho do ďalšej vrstvy.

Prípadne nôžky zakryjeme pred slnkom tenkou plienkou, alebo zvolíme dlhšie nohavice. Tieto však musia byť tenké, vzdušné a flexibilné, aby v nich bolo dieťatku príjemne.

Rúčky - svetlé tričko s dlhým rukávom, ideálne z ľahkého a priedušného materiálu.

Super riešenie je aj slnečník, najmä keď potrebujete ísť von cez obed a nedá sa vám pohybovať sa najmä v tieni. Rovnako vie poslúžiť aj dáždnik 🙂

A samozrejme také tie základné veci - chodiť von skoro ráno a neskôr večer a vyhýbať sa obednému slnku.

Ak by ste mali ešte akékoľvek otázky, pýtajte sa ♥

Vaše Sestrice