Ako nosiť dieťa v nosiči v lete bez toho, aby sa hneď nespotila matka a aj dieťa?

Zodpovedané
18. jún 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom nosenia v nosiči Rischino flexible.

Ako nosiť dieťa v nosiči teraz v lete?

Hneď sa s dcérkou obe spotíme a ona je potom nervózna a chce z nosiča von.

Je na to nejaké riešenie?

Ďakujem

Dobrý deň,

potenie je v lete bežné a pomáha pri termoregulácii, pot nás ochladzuje a pomáha predchádzať prehriatiu organizmu.

Pocitovo nám však môže byť príjemnejšie, keď si oblečieme funkčnejší materiál a tiež dieťatku. Napríklad merino pomáha odvádzať pot smerom von od tela, keď sa človek spotí, tak nechladí ako bavlna.

Tiež je vhodná kombinácia bambusového oblečenia alebo zmes oblečenia s hodvábom (merino-hodvábne tričko). Z lokálnych značiek vyrábajú funkčné oblečenie Woolies, Beerino, Kojo. Ale nájdete takéto oblečenie aj v klasických reťazcoch. Deti sú na takúto zmenu počasia celkom citlivé a kým si zvyknú, že je teplejšie a potia sa, tak pociťujú veľký diskomfort.

Ešte Vám sem priložím link na článok o nosení deti v lete: https://www.sestrice.com/1005-sk/nosenie-v-lete/

Držíme palce, aby ste to čo najlepšie zvládli!
Ak by ste mali ďalšie otázky, nech sa páči, pýtajte sa🙂
Pekný deň želáme
za Sestrice
Barbora