Ako vybrať správny nosič pre trojmesačné bábätko?

Zodpovedané
25. máj 2022

Dobrý deň,

mám trojmesačné bábätko a hľadám vhodný nosič, v ktorom môžem nosiť aj dlhšie. Ide o to, že ma dosť bolieva chrbát, tak hľadám niečo naozaj pohodlné.

Pri prvej dcérke som mala Mei-Tai, potom Karaush. Ale teraz by som chcela niečo lepšie. Zatiaľ nosím malú v elastickej šatke. Viem, že na trhu je naozaj veľa nosičov.

Ako si vyberiem správny nosič?

Keby bola nejaká tabuľka, kde sú hodnotenia alebo recenzie.

Ďakujem

Dobrý deň,

na trhu je veľké množstvo nosičov, a preto by bolo najlepšie, ak by ste mali nosič, kde vyskúšať - resp. vyskúšať viacero nosičov a na základe toho sa rozhodnúť, ktorý vám sadne najlepšie.

Totiž nosič, ktorý sedí xy ľuďom vám konkrétne sadnúť nemusí, preto vlastná skúsenosť je najlepšia skúsenosť ♥

Na výber máte napríklad Sestrice Carrier alebo ONE (podľa veľkosti bábätka), Moyo First Size, NoMa, Zumbucca, Moisha Grow, MoniLu UNI, Neko, Rischino Flexible. To je len pár 🙂

Existujú obchody s nosiacimi pomôckami rôzne po Slovensku, kam viete prísť a nosiče si skúsiť. Prípadne potom podporné skupiny nosenia alebo poradkyne nosenia, ktoré vedia požičať rôzne nosiče na skúšanie.

Ak by ste nám napísali, odkiaľ ste, môžeme sa pozrieť, či sa vo vašom okolí nenachádza niečo podobné.

Potom je tu ešte možnosť požičať si nosič z požičovne. Napríklad Babywearhouse, Babybum, Pajko v Prievidzi, Nožičkovo. Pár dní nosič vyskúšať a potom vrátiť. A takto skúsiť aspoň dva nosiče 🙂

Vaše Sestrice ♥