Aký lacnejší nosič pre 9-mesačné dievčatko?

Zodpovedané
18. mar 2024

Dobrý deň,

hľadám nosič pre 9-mesačné dievčatko. Malo by to byť niečo lacnejšie, keďže ju budem nosiť pri varení a občas v autobuse. Pozerala som Kinderkraft alebo Mommi.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

Kindercraft nosič má z našich skúseností zlý pomer chrbtovej opierky (výška/šírka). V praxi to znamená, že buď je dieťatku úzky/široký medzi nôžkami alebo je krátka/vysoká chrbtová opierka. Sadne teda iba v určitom veľmi obmedzenom čase/veľkosti bábätka, pričom sa nedá prispôsobiť.

O Mommi síce píšu, že je nastaviteľný, ale nikde sme sa nedozvedeli ako a kde. Na videách žiadne regulácie chrbtovej opierky nie sú. Pravdepodobne bude na rovnakom princípe ako Kindercraft.

Ako pohotovostné nosiče môžu oba poslúžiť, klokanky to nie sú. Akurát sa od nich nedá čakať "veľa muziky" a pravdepodobne (pri 9-mesačnom bábätku) Vám už dlho neposlúžia a budú čoskoro malé.

Ak hľadáte lacnejší nosič, ktorý by bol aj kvalitný a dlhšie použiteľný, skúste sa pozrieť na tieto nosiče z druhej ruky (napríklad aj tu na bazári MK) - Kibi, Sestrice Carrier, Moyo Classa, Moyo First Size (ak bábätko váži viac ako 10 kg tak aj Maxi Size), Zumbucca Original. Všetky menované ešte porastú s bábätkom, vedia sa mu krásne prispôsobiť (sú rastúce) a viete ich zohnať v cenovej relácii do 50 EUR.

Ak by ste mali ešte akékoľvek otázky, pýtajte sa ďalej alebo nám napíšte ♥

Vaše Sestrice