Aký nosič je vhodný pre 10 mesačné a 2,5 ročné dieťa?

Zodpovedané
24. mar 2022

Dobrý deň,

hľadám nosič pre 10 mesačné dieťa. Rozhodujem sa medzi Manducou a Ergo baby. Neuvádza sa na nich, že do akej konfekčnej veľkosti dieťatka sa odporúča nosiť.

Viete mi to povedať?

Taktiez ma zaujala Zumbucca, ale ani pri nej sa neuvádza presný rozmer.

A viete poradiť aj nosič pre 2,5 ročného syna okrem Rischina XXL?

Ďakujem

Dobrý deň,

Manduca aj Ergobaby sú nerastúce nosiče, ktoré vydržia v priemere tak do roka, roka a pol. Teda v závislosti od veľkosti dieťatka, čiže približne do tej 86 veľkosti max.

Ergobaby o niečo kratšie ako Manduca, lebo je o niečo užšie.

Zumbucca má viacero veľkostí:

  • základná veľkosť vydrží približne do dvoch rokov,
  • väčšia XXL je potom približne od 80/86 do troch rokov,
  • väčšia je potom ešte Zumbucca 3XL, ktorá je vhodná od tých 2 rokov.

Pre 2,5 ročné dieťatko môžete pozrieť okrem Zumbuccy aj naše nosiče (10 mesačného aj 2,5 ročného by pokryl náš Sestrice PLUS novšia verzia) nosiče Noma. Majú rôzne veľkosti, najlepšie je napísať priamo im, alebo pozrieť bazárik. Môžete sa pridať aj na facebooku do skupín Nosenie detí s láskou a Nosíme naše deti. Ak by ste mali záujem o nosiče českej značky tak aj Nosíme děti. Ďalej Moyo Maxi Size zväčšený, Lesia XL, Lenka Toddler.

Najlepšie by bolo, ak by ste si mohli niekde vyskúšať viacero nosičov, aby ste zistili, ktorý vám najviac sadne.

Ak nám napíšete do správy odkiaľ ste. Skúsime sa pozrieť na nejakú podpornú skupinu vo vašom okolí, prípadne požičovňu.

Vaše Sestrice 🙂