Aký nosič je vhodný pre 13 kg dieťa?

Zodpovedané
6. jan 2023

Dobrý deň,

potrebujem pomôcť s výberom nosiča. Máme 8-mesačnú dcéru, ktorá váži 13 kg a meria 72 cm. Rada by som zaobstarala nosič, no netuším aký.

Do troch mesiacov som ju nosila v elastickej šatke, ktorú nám požičala laktačná poradkyňa. Potom sme dostali nosič Manduca, ale ten nám nevyhovoval. Máme síce šatku, ale tú používame doma. Rada by som mala niečo praktickejšie a pohodlnejšie.

Aký nosič je vhodný pre 13 kg dieťa?

Ďakujem

Dobrý deň,

vášmu dieťatku už budú vyhovovať viaceré nosiče. Napríklad Sestrice PLUS (sedí od cca 70/74 cm), Moyo Maxi Size (od 80/86), Zumbucca XXL (80/86), NoMa Adapt 2 alebo 3, Kavka Multi Age PLUS, Aloe Toddler, Rischino Flexi XXL (sedí cca od konfekčnej 86). Tých nosičov je samozrejme oveľa viac, toto je len taký prvotný nástrel.

Ideálne by bolo, aby ste vyskúšali aspoň 2 alebo 3 nosiče aj spolu s dcérkou. Jednak preto, aby ste zistili, ktorý už bude sedieť veľkostne, ale aj preto, lebo tieto nosiče sa medzi sebou líšia v prevedení, bedrových pásoch, ramenných popruhoch. Každému človeku sadne niečo iné.

Skúšanie je dôležité aj preto, aby ste sa vyhli tomu, že vám daný nosič nesadne ako tá Manduca.

Pri výbere pozerajte po nosičoch, ktoré majú pevný bedrový pás (kvôli hmotnosti vášho dieťatka).

Na tomto linku nájdete zoznam obchodov a eshopov: https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?fbclid...

Plus v Bratislave na Lužnej je Babywearhouse, kde si viete vyskúšať veľké množstvo nosičov.

Alebo si pozrite nejakú regionálnu podpornú skupinu vo vašom okolí: https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?fbclid...

Aj cez tie sa dá často skúšať a poradiť sa.

Ak by ste mali ešte akékoľvek otázky, napíšte ♥

Vaše Sestrice