Je nosič Babybjörn vhodný na občasné nosenie?

Zodpovedané
31. máj 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom nosičov Babybjörn. Bábo má 7 týždňov a váži 5 800 gramov.

Je nosič Babybjörn vhodný na občasné nosenie?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

nosenie bábätiek odporúčame v ergonomickej polohe. Je to poloha, ktorá dovoľuje dieťatku mať prirodzene zaguľatený chrbátik a úroveň kolienok je vyššie ako jeho zadoček. Novorodenec má prirodzene tvar chrbtice zahnutý do písmena C, tzv. kyfóza. Kým sa mu vyformuje do žiadaného tvaru S, trvá to približne rok.

Na trhu sú šatky a nosiče, ktoré dovoľujú, aby tieto podmienky ergonomického nosenia boli dodržané.

Je tu však aj druhá skupina nosičov, ktoré nespĺňajú tieto kritéria. Nosič s vystuženým chrbátom nedovolí dieťatku prirodzene mať zaguľatený chrbátik, ale vystiera mu ho, čím aj hlavička tlačí svojou váhou na stavce. A úzky priestor medzi nožičkami nedrží stehennú kosť v bedrovom kĺbe v abdukčno-flekčnej polohe.

Viac k tejto téme spolu aj s ilustračnými obrázkami môžete nájsť vo viacerých článkoch:
https://www.sestrice.com/421-sk/nosenie-deti-vo...

V tomto článku sú odfotené ilustračné fotky a popísaný rozdiel detailnejšie:
https://mamamanosislaskou.wordpress.com/klokank...

Nájdete aj viacero odkazov, článkov, keď si zadáte vyhľadávať rozdiel medzi ergonomickým a neergonomickým nosičom.

Dúfam,e že Vám táto naša odpoveď bola nápomocná. Ak budete mať ďalšie otázky, kľudne nám napíšte 🙂

Pekný de ešte želáme,
za Sestrice
Barbora