Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Je nosič Nosič Be Lenka Mini vhodný pre novorodenca?

Zodpovedané
26. aug 2020

Dobrý deň,

čoskoro sa nám narodí bábo a ja by som ho rada začala čo najskôr nosiť v nosiči. Nosič ešte nemám kúpený, no už som jeden pozerala.
Značka https://www.belenka.sk/nosic-be-lenka-mini-list...

Pri prechádzkach ocením voľné ruky.

Je rýchlejšie dať bábo do nosiča ako do kočíka?

Ďakujem

Dobrý deň,

tento nosič je na trhu nový, takže nemáme ešte zozbierané skúsenosti od mamičiek, ktoré by ho skúšali s čerstvým novorodencom. Snažili sme sa aj dopátrať k rozmerom - aké je najužšie možné stiahnutie, či by sedel hneď od narodenia. Storchenwiege nosič sa dá napríklad zúžiť na cca 11-12 cm, čo sedí aj novorodencom. Ak je toto rozpätie väčšie, tak deťom sedí od neskoršieho veku - 1-2 mesiace (aj keď výrobca častokrát tvrdí, že je od novorodenca).

Tiež záleží aké veľké dieťatko je, lebo môže sa narodiť 2,5 kg ale aj 4,5 kg. Preto najlepšou nosiacou pomôckou je pre novorodenca a aj mamičku zo začiatku šatka. Tu sme spísali aj prečo je tomu tak a výhody jednotlivých nosiacich vecí: https://www.sestrice.com/684-sk/patri-novoroden...

Preto aj keď sa viazanie šatky zdá byť komplikované, časom to už ide samé a je to aj rýchle. Výhodou v chladnejšom období je, že nemusíte dieťatko obliekať do vrstiev, ale si ho dáte do šatky/nosiča a následne si na seba dáte nosiacu bundu alebo väčšiu mikinu/bundu, do ktorého sa obaja schováte a je to rýchlejšie ako obliekať a dávať do kočíka. Tiež ak dieťatko plače a potrebujete ho ešte utíšiť, tak rýchlejšie je ho dať na seba a upokojiť ho chôdzou.
Je to veľmi individuálne, koľko nosenia si deti vyžadujú, preto je fajn mať k dispozícii aj šatku/nosič ako ďalšieho pomocníka.

Šatku viete využiť už aj počas tehotenstva, kedy si viete spevniť bruško a odľahčiť tak krížom, tu sme natočili video, ako na to: https://www.facebook.com/sestricewraps/videos/2...
Nosič je vhodné skúšať potom už s bábätkom, lebo každý je v niečom iný, tak ideálne vyskúšať, ktorý Vám bude vyhovovať.

Dúfame, že sme s odpoveďou boli nápomocné.

Ak máte otázky, kľudne nám ešte napíšte.

pekný deň želáme,
za Sestrice
Barbora