Je pri nosení zaťažovaná krčná chrbtica?

Zodpovedané
17. apr 2019

Dobrý deň,

mám 5 mesačné nesediace dieťa, ktoré je často nosené v šastke a dosť času aj nespí, teda nemá položenú hlavičku na mojej hrudi.

Je pri tomto nosení veľmi zaťažovaná krčná chrbtica?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri 5 mesačnom bábätku sú už dostatočne spevnené krčné svaly, bábätko už isto drží hlavičku a ak by to bolo pre neho fyzicky náročné, oprelo by si ju o Vás, lebo mu túto možnosť poskytujete pri nosení. Tým, že bdie a obzerá sa okolo, tak aj týmto si posilňuje svoje svaly. Správne utiahnutá šatka mu poskytuje aj dostatočnú oporu chrbátika, takže ani stavce nie sú nadmerne zaťažené (ako pri pasívnom sedení).

Dúfame, že Vám naša odpoveď bola nápomocná.

Pekný deň ešte želáme,
za Sestrice

Barbora