Poradíte mi ergonomický nosič od narodenia?

Zodpovedané
11. mar 2020

Dobrý deň,

hľadám ergonomický nosič použiteľný od narodenia. Asi aj s novorodeneckou vložkou. Chcem ho využiť doma, keď som s malou sama. Cena do 100 eur.

Aký mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

predtým, ako si kúpite nosiacu pomôcku sa môžete ešte zamyslieť na šatkou. Tá je pre novorodenca najpohodlnejšia a niekedy sa aj ľahšie viaže ako nastavuje nosič na novorodenca.

Zamýšľali sme sa nad touto dilemou a naše poznatky sme spísali do blogu: https://www.sestrice.com/684-sk/patri-novoroden...

Viacero nosičov na trhu je uvádzaných od novorodencov, ale reálne sú dobré až keď je bábätko trošku väčšie (4-6 týždňov), respektíve záleží, ako veľké bábätko je.

Niekedy môže nosič bábätko tlačiť a byť mu nepohodlný, najlepšie by bolo, ak by ste mali možnosť si nosič požičať a vyskúšať si viacero značiek. Medzi najlacnejšie a tie, ktoré sa vedia stiahnuť najviac, aby boli dobré, patrí značka Storchenwiege (cca 109€). Potom zvyšné nosiče sú už drahšie.

Do tohto cenového limitu, ktorý ste si zvolili, odporúčam sa popozerať po bazárových nosičoch. Veľa z nich býva v dobrom stave.

Určite si pozerajte ergonomický nosič - čiže taký, ktorý nemá vystužený chrbátik, dá sa nosiť iba tvárou k nosiacemu (aj na chrbte ale dieťatko má vždy tváričku ku vám).
Dúfame, že Vám naša odpoveď bola nápomocná.

za Sestrice
Barbora