Poradíte mi nosič, keď mám problémy s hrudnou chrbticou?

Zodpovedané
6. dec 2018

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom ergonomického nosiča. Skúšala som nosič Rischino, ale mi nevyhovoval. Mám problémy s hrudnou chrbticou a potrebujem ju mať fixovanú.

Existuje ergonomický nosič, ktorý má chrbtové popruhy riešené ako klokanka BabyBjörn, teda že idú okrem pásu aj cez lopatky?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri výbere sa zamerajte na ergonomický typ nosiču, ktorý umožňuje bábätku si zaguľatiť chrbticu a nasilu mu ju nevystiera (čiže taký, ktorý nemá spevnenú chrbtovú opierku pre bábätko).

Tieto typy nosičov vyrábajú rôzny výrobcovia a každý má inak riešené ramenné popruhy.

Náš nosič Sestrice má tvarované ramenné popruhy, ktoré sa dajú hrudnou sponou zopnúť blízko k sebe, takže sú na lopatkách blízko pri sebe - viac o nosiči si môžete pozrieť na tejto stránke: https://www.sestrice.com/sestrice-carrier/

Ale sú na trhu aj nosiče, ktorým sa dajú ramenné popruhy priamo krížiť. Napr. Moyo Cross - https://www.moyobaby.com/moyo-cross-1 a sú aj ďalšie značky ergonomických nosičov s krížením - pri nosiči BeLenka (www.belenka.sk) si môžete vybrať typ popruhov - dajú sa navoliť aj s krížením.

Najlepšie je nosič si vyskúšať. Ak nám napíšete na náš email hello@sestrice.com odkiaľ ste, poradíme Vám na koho sa vo Vašom okolí môžete obrátiť.

Dúfame, že sme Vám s našou odpoveďou boli nápomocné.

Pekný deň ešte želáme,
za Sestrice

Barbora