Poradíte nosič pre jarné bábätko?

Zodpovedané
12. jan 2021

Dobrý večer,

som prvorodička a úplný neznalec, lajk, čo sa nosenia týka. Viem len že babo nosiť chcem nakoľko som dosť aktívny typ.

Aký konkrétny nosič kúpiť pre jarné bábätko - chlapček?

Nosenie bude prebiehať len po byte pri domácich prácach. V lete a na jeseň na ľahšiu turistiku. Super by bolo, keby sa dal nosič využívať aj dlhšie ako pol roka/trištvrte rok. Cena max. 60 eur /ideal do 40 eur/.

Ďakujem

Dobrý deň,

na trhu je viacero novorodeneckých nosičov. Každá značka má svoj nosič skonštruovaný inak, inak má riešený bedrový pás, ramenné popruhy, najmenšiu šírku sťahovania medzi nožičkami, najširšiu šírku, ktorá Vám môže dať odhad do akého veku bude nosič ešte dobrý.

Občas výrobcovia uvádzajú, že je vhodný od narodenia, ale reálne sadne až mesačnému dieťatku - je treba pozerať sa na najmenšiu šírku na ktorú sa vie nosič stiahnuť (najužšie sú Fidella, Storchenwiege - tá však nie je tak široká, aby vydržala približne celý rok, náš Sestrice Carrier One má 12 cm).

Ďalej z novorodeneckých nosičov sú známe na našom trhu Rischino Flexible, Moyo First size, Belenka Mini.

Najlepšie je nosič si vyskúšať, ako Vám sadne, ako sa Vám s ním pracuje. Tiež sa dajú nosiče aj vyskúšať. Možno máte vo svojom okolí niekoho, kto nosí alebo nosil a vie Vám svoj nosič na začiatok požičať, aby ste zistili, aký Vám najlepšie vyhovuje.

Pri výbere je dôležité si vybrať správny ergonomický nosič (nie klokanku) - čiže taký, ktorý poskytne dostatočnú oporu medzi kolienkami a tiež nebude vystierať chrbátik (v takomto správnom nosiči sa nedá nosiť tvárou dopredu).

Častokrát majú rodičia rešpekt pred šatkou, lebo na prvý pohľad sa im zdá dlhá a
viazanie náročné. Ale práve šatka sa vie najlepšie prispôsobiť tomu malému telíčku, či sa už narodí 2,5 kilové alebo 4 kilové.

Menšie dieťatko by ste ani do novorodeneckého nosiča nevedeli dobre napolohovať a nedalo by sa správne nastaviť, aby mu bol nosič dobrý a poskytoval správnu oporu. Šatka viac vyzerá komplikovanejšie, ale v skutočnosti je jej viazanie ľahšie ako nastavenie nosiča.

Tu sme spravili videonávod na viazanie šatky tak, ako to vysvetľujeme aj mamičkám na kurzoch - trvá to asi 20 min, lebo všetko vysvetľujeme, hovoríme prečo je daný úkon dôležitý, ale samotné viazanie vie trvať aj len minútu - https://www.facebook.com/118672778244413/videos...

Alebo potom zrýchlený návod nájdete aj na našej stránke -

V tomto cenovom rozpätí, žiaľ, na trhu nenájdete nový ergonomický nosič, ale ponuka bazárov je široká, ak máte na kúpu čas a nemusíte si ho kúpiť hneď teraz, tak určite nájdete nosič vhodný pre bábätko a aj pre Vás (alebo ak máte ponuku na darčeky od rodiny k narodeniu, tak si môžete vypýtať peniažky, aby ste si mohli kúpiť nosič a bude to ich spoločný dar). Tu na MK sa dá nastaviť aj upozornenie na nové inzeráty, keď si zadáte parametre hľadanej veci 🙂

Ako píšete, ste aktívna a práve pre aktívnych rodičov je nosenie veľmi dobrá pomôcka, ak sa nechcú vzdať výletov, cestovania, stretnutí. A pohodlnosť pri nosení najviac závisí od kvality nosiacej pomôcky 🙂 držíme palce pri jej výbere a posielame pozdravy do bruška <3
Ak budete mať ďalšie otázky, nech sa páči, kľudne nám napíšte 🙂

za Sestrice
Barbora