Prečo má dcérka studené nožičky v nosiči Zumbucca?

Zodpovedané
29. nov 2018

Dobrý deň,

prosím o radu ohľadom mojej situácie. Keď chodíme von v zime v ergonomickom nosiči Zumbucca, tak dcérka má veľmi studené nožičky, a to od chodidiel po stehienka. Máva oblečené pančušky, nohavice, teplý overal a ešte býva zakrytá zateplenou ochranou vpredu. Ručičky, chrbátik a hlavičku máva teplé. Len nožičky ľadové po hodine prechádzky. V nosiči ju mám danú dobre - chrbátik má zaoblený, obe nožičky rovnako.

Viete mi povedať prečo?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pri nosení (najmä ak bábätko zaspí), tak nožičky má nehybné, nechodí. Je prirodzené, že sú chladnejšie ako v čase, keď s nimi hýbe a je aktívne. Skúste dcérke obliecť vlnené veci na nožičky - vlnené pančušky alebo vlnené návleky spolu s vlnenými capačkami. Vlna je veľmi dobre termoregulačná a príjemne hreje aj v zime. Ak je ešte pod zateplenou kapsou, tak skúste skôr menej vrstiev, ale funkčné (vlnené).

Ak má bábätko veľa hrubých vrstiev a v nich je dané do nosiča, tak v ňom môže byť dosť natlačené a nožičky sa nemusia dostatočne prekrvovať na to, aby sa samé zohrievali.
Myslite na to, že bábätko zohrievate aj vy svojím telom.
Niekedy môžu byť nožičky chladnejšie aj z toho, že sa spotia.

Dúfame, že sme s našou odpoveďou boli nápomocné. Ak máte ďalšie otázky, kľudne nám napíšte.

Pekný deň ešte želáme, za Sestrice
Barbora