Prečo mám bolesť chrbta pri nosení v šatke?

Zodpovedané
18. jan 2020

Dobrý deň,

mám celobavlnenú šatku Storchenwiege Inka. Vždy, keď si do nej uviažem 8 týždňového synčeka, tak po čase v šatke zaspí a klesne nižšie. Mňa začne bolieť medzi lopatkami.

Kde robím chybu?

Keď bol novorodenec, tak som mala požičanú šatku Fidella bavlna + bambus a s tou sa m viazalo lepšie.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

keď píšete, že po čase synček klesne nižšie, tak pravdepodobne dostatočne nedoťahujete šatku pri viazaní, je dôležité aby ste pevne uťahovali, pri tom sa hýbali, aby aj záhyby šatky, ktoré niekde zostanú pri viazaní sa povolili a vy ste si šatku naozaj pevne dotiahli a tá sa po čase neuvoľnila. Pri uvoľnenom úväze je ťažiško ďalej od vás, bábätko môže byť zhrbené, ťažšie sa mu môže dýchať. V tomto návode sú poukázané všetky veci, ktoré keď dodržíte, tak si šatku dobre a pevne uviažete (nakoniec aj "posunutie krížu na chrbte nižšie" a aj rozprestrenie popruhov na chrbáte.
<>
A v tomto ďalšom návode, ktorý sme točili sKristínou - je to ukázané pomaly, rozprávame o tom, prečo je dôležité to a ono robiť, aby nosenie pre nás bolo pohodlné:
https://www.facebook.com/tormovakristina/videos... Tak odporúčame si pozrieť a skúsiť viazať aj podľa tohto videa 🙂

Častokrát k bolesti chrbta prispievajú aj únava, naše krkolomné polohy pri dojčení, preto je fajn si chrbát pouvoľnovať, ponaťahovať pri cvičení (len kde naň si nájsť čas, že áno...ak si nájdete aspoň chvíľku, určite sa Vám Váš chrbát poďakuje), masáž.

Niektoré šatky sa ťažšie doťahujú , horšie sa šmýkajú preto sa s nimi viaže o niečo ťažšie, ak máte možnosť, vyskúšajte aj iný typ šatky, možno sa Vám bude viazať ľahšie a jednoduchšie.

Ak máte radi merino vlnu, tak akurát máme na merino šatky zľavu: www.sestrice.com. Merino je príjemne mäkké, nadýchané na ramenách, nebude sa šatka zarezávať.

Dúfame, že sme s odpoveďou aspoň trošku pomohli, pekný deň ešte želáme.

za Sestrice
Barbora