Prosím o kontrolu, či som správne uviazala šatku

Zodpovedané
26. okt 2018

Dobrý deň,

Mám 5 mesačného syna a začínam nosiť. Potrebovala by som skontrolovať viazanie. Nie som si ešte úplne istá, a tak by ma zaujímali prípadné chyby a typy ako ich napraviť.

Srdečná vďaka

Dobrý deň želáme,
máte to veľmi pekne naviazané 🙂 Nabudúce môžete skúsiť doladiť už len drobnosti, ktorými si nosenie urobíte pohodlnejšie:

  • vrchný lem šatky pri krku synčeka môžete ešte o kúsok viacej vytiahnuť nad jeho pliecka - kľudne až po ušká - keď zaspí, touto šatkou mu môžete zafixovať hlavičku.
  • 5 mesačné dieťatko je už vcelku pohyblivé a na fotke vyzerá, že sa akurát chce vystierať - ak je dieťatko hlboko zakapsované, tak sa zo šatky "nevykapsuje" - to znamená, že mu stále zostanú nožičky tatkto na široko a kolienka bude mať vyššie ako zadoček - stačí spodný lem šatky zasunúť hlboko pod riťku a vytiahnete ju v priestore medzi vami - týmto sa urobí dobre zakapsovanie a pri doťahovaní sa nožičky takto zafixujú.
  • ak Vám pri viazaní zostali bočné pruhy šatky blízko pri krku, môžete si ich posunúť ďalej od šije

V tomto videu nájdete tieto vyššie spomínané triky a aj ďalšie:

Želáme Vám pohodlné a príjemné nosenie <3 je to krásny pocit, užívajte si ho <3
za Sestrice
Barbora