Ako dlho po úspešnom vklade mám užívať DHEA?

Zodpovedané
17. mar 2023

Dobrý deň,

2 mesiace pred 3. IVF som začala s užívaním DHEA na odporúčanie lekárky z CAR (25 mg 1-0-1).

Mám za sebou úspešný vklad. Je to náš prvý úspešný, ktorý sme ale riešili v inom CAR ako je lekárka, ktorá mi DHEA poradila. Lekár z CAR, kam aktuálne chodíme je o užívaní DHEA informovaný.

Kedy je vhodné prestať s užívaním DHEA?

Aktuálne začínam 4. týždeň tehotenstva.

Ďakujem

Dobrý deň,

suplementácia DHEA je prospešná (a v niektorých prípadoch nevyhnutná) v rámci stimulácie rastu folikulov pri IVF. Následne a najmä v prípade tehotnosti nie je nutné ďalšie užívanie.

S pozdravom
MUDr. Silvester Galo, PhD.

web: GYN FIV - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu
Tel. Bratislava: 0902 81 81 00
Tel. Nitra: 0908 40 68 77
Tel. Žilina: 0905 40 86 19