Je manželov spermiogram dôvodom mojich potratov?

Zodpovedané
13. apr 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom manželovho spermiogramu.

Je jeho spermiogram zlý?

Môže mať súvis s mojimi potratmi?

Dá sa liečiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ sa jedná o opakované potrácanie, tak uvedený spermiogram nesvedčí pre príčinu týchto potratov.

Chcem však upozorniť, že vyšetrenie sa realizovalo v imunologickom centre, kde sa zohľadňujú iné parametre pri posudzovaní spermií. Preto navrhujem návštevu centra asistovanej reprodukcie, kde okrem vyšetrenia spermií sa realizujú aj iné vyšetrenia so zameraním na reprodukčné zdravie.

S pozdravom
MUDr. Galo Silvester, PhD.

web: GYN FIV - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu
Tel. Bratislava: 0902 81 81 00
Tel. Nitra: 0908 40 68 77
Tel. Žilina: 0905 40 86 19