Je v poriadku začať IVF stimuláciu krátky protokol na 5. deň cyklu?

Zodpovedané
28. feb 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom IVF.

Je v poriadku začať IVF stimuláciu krátky protokol na 5. deň cyklu?

Vždy som začínala stimuláciu na druhý deň cyklu. Teraz mi to takto naplánovali, aby som začala stimulovať v pondelok. S týmto postupom som sa nestretla a vyvoláva to vo mne obavy.

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, najčastejšie sa pri krátkych stimulačných protokoloch (konkrétne GnRH antagonistových) začína so stimuláciou na 2. deň menštruačného cyklu.

Liečebné protokoly však umožňujú aj určitú flexibilitu aj variabilitu. Ako sama uvádzate, nejde u Vás o prvú stimuláciu.

Predpokladám, že Váš lekár sa tak rozhodol na základe skúseností z predchádzajúcich stimulácií. Samotný posun začiatku stimulácie preto nemusíte vnímať nijako znepokojivo.

Držím palce.
MUDr. Iveta Stenová, PhD.

web: GYN FIV - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu
Tel. Bratislava: 0902 81 81 00
Tel. Nitra: 0908 40 68 77
Tel. Žilina: 0905 40 86 19