Kde nastala počas IVF chyba?

Zodpovedané
23. feb 2023

Dobrý deň,

idem si pre radu. Mám za sebou 1 prirodzené otehotnenie, ktoré skončilo MA. Tak 1x IVF - 2x KET - neúspešný. Išla som do ďalšieho IVF, odobratých bolo 9 oocytov, oplodniť sa podarilo 5. Do 5. dňa neprežilo ani jedno. Vraj slabé vajíčka (vakuoly).

Kde môže byť problém?

Mám 30 rokov, AHM 2,3 a kopec vyšetrení za sebou. Laparoskopia - nepriechodné vajcovody, endometrióza. Manžel má spermiogram ok.

Kde mohla nastať chyba?

V prvom IVF bolo aspoň čo mraziť. Doktor spomínal darcovské embryo.

Uchytí sa vo mne, keď mám endometriózu?

Dá sa podstúpiť nejaké vyšetrenie, ktoré by to zistilo?

Čo ešte viem spraviť pre moje vlastné vajíčka?

Je možné, že to bol cyklus plný stresu a mala som málo vitamínov?

Ďakujem

Dobrý deň,

je mi ľúto, ale na Vašu otázku neviem odpovedať. Lekár v centre asistovanej reprodukcie pri modelovaní ďalšieho postupu liečby analyzuje predchádzajúce neúspechy a doplní ďalšie vyšetrenia.

Samozrejme, aj vy musíte byť pripravená na absolvovanie celého procesu, pretože pre ženu je to záťaž fyzická aj psychická.

Odporúčam konzultáciu v centre asistovanej reprodukcie.

Držím palce.
Peter Harbulák

web: GYN FIV - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu
Tel. Bratislava: 0902 81 81 00
Tel. Nitra: 0908 40 68 77
Tel. Žilina: 0905 40 86 19