Môže sa hodnota AMH medzičasom zvyšovať?

Zodpovedané
10. mar 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom AMH.

Vo februári som bola vo Vašom CAR na odber krvi - na zistenie hodnoty AMH. Mala som hodnotu 3,66. Minulý rok vo februári som mala hodnotu 3,57. To znamená, že sa mi hodnota zvýšila. Testovacie laboratórium je to isté, aj intervaly minimum a maximum. Mám 26 rokov, 1 dieťa a aktuálne užívam HAK.

Môže sa hodnota AMH medzičasom zvyšovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem za otázku.

Každá laboratórna metóda je zaťažená určitou odchýlkou medzi dvoma meraniami, ale aj možnou laboratórnou chybou. Medzi Vami uvedenými dvoma hodnotami AMH nie je prakticky žiadny rozdiel. Obidve znamenajú veľmi dobrú ovariálnu rezervu.

Nie, hodnota AMH sa môže pribúdajúcim vekom už len znižovať.

Želám pekný a úspešný deň,
MUDr. Iveta Stenová, PhD.

web: GYN FIV - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu
Tel. Bratislava: 0902 81 81 00
Tel. Nitra: 0908 40 68 77
Tel. Žilina: 0905 40 86 19