Ovplyvňuje Ovitrelle prasknutie cysty?

Zodpovedané
11. apr 2023

Dobrý deň,

mám folikulárnu cystu 33 mm, ktorá mi zostala z predchádzajúceho cyklu a nepraskla (odsledované ultrazvukom 2. deň menštruácie). Pani doktorka mi predpísala 2 injekcie Ovitrelle, ktorý by mal pomôcť túto cystu prasknúť a na kontrolu mám ísť na 20. deň cyklu.

Pomôže mi to k prasknutiu cysty?

Bude nejakým spôsobom ovplyvnená moja plodnosť?

Ďakujem

Dobrý deň,

Ovitrelle môže pomôcť k prasknutiu folikulárnej cysty, ale nie je to garantované na 100 %. V prípade pretrvávania takejto folikulárnej cysty nevidím žiadny problém, že by bola Vaša plodnosť ohrozená.

S pozdravom
MUDr. Silvester Galo, PhD.

web: GYN FIV - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu
Tel. Bratislava: 0902 81 81 00
Tel. Nitra: 0908 40 68 77
Tel. Žilina: 0905 40 86 19