Nemám menštruáciu kvôli cyste

19. aug 2022

Môže mi dať doktor injekciu na vyvolanie menstruacie? Lebo cystu mam už 3 mesiac a zatiaľ nepraskla.

ninka99865
19. aug 2022

Tri mesiace si nemala menzes?

autor
19. aug 2022
mirkava
19. aug 2022

Aha cysta a nie cesta 😊. Otázka na doktora, ale myslím ze pre tu cystu by to nemalo byť.

ninka99865
19. aug 2022

To si už dávno mala byt u lekára na vyvolávačku

autor
19. aug 2022

@mirkava naposledy mi povedal, že cysta blokuje menštruáciu

mirkava
19. aug 2022

Aha tak v tom prípade to bože byť, treba to znova konzultovať s Dr.

ninka99865
19. aug 2022

Môže ju blokovať naopak môže spôsobovať aj nekonečne krvácanie (to bol môj prípad) každopádne chod na tu injekciu jed je to už taká dlhá doba

janetinka27
19. aug 2022

ahoj, ano, doktor ti da injekciu. a uz sa ti to stalo predtym?
ja mam totiz s cystou problem kazdy mesiac - je to cysta z neprasknuteho folikulu. ked rastie v cykle folikul, mal by v urcitom momente prasknut a mala by nastat ovulacia, malo by sa vytvorit zlte teliesko a tym padom by mal stupnut progesteron.
ale moze sa stat, ze folikul nepraskne, vznikne cysta, rastie iba estradiol, ale nevznikne zlte teliesko a nenarastie potrebny progesteron.
ak by sa to opakovalo, treba to riesit - kvoli nedostatku progesteronu v cykle, co ma dost zle nasledky na zdravie

autor
19. aug 2022

@ninka99865
@mirkava ďakujem za odpoved

autor
19. aug 2022

@janetinka27 aké dôsledky?

janetinka27
19. aug 2022

nechcem ti zbytocne pisat nieco, co sa ta netyka. tak som ti skor chcela povedat, ze progesteron treba mat v poriadku.

ninka99865
19. aug 2022

@janetinka27 Inac mne sa presne toto dialo.. a potom som z tej cysty krvacala až kým mi nepichli injekciu na zastavenie krvácania.. pomohla mi až endo ktorá mi dala metformin a drží štítnu žľazu v nízkych hodnotách.. len pre prípad žeby to pomohlo píšem 🙂

janetinka27
19. aug 2022

@ninka99865 ano, dakujem, ja ho tiez uzivam 🙂 a chodim na endo.
mne sa cysty opakuju, takze v kazdom cykle sledujem prichadzajucu ovulaciu, picham ovitrelle a potom uzivam progesteron do konca cyklu. ale verim, ze sa toto teba nebude tykat 🙂

ninka99865
19. aug 2022

@janetinka27 a podľa čoho vieš kedy pichnúť inj?

janetinka27
19. aug 2022

@ninka99865 no to je na tom to najtazsie :D mne bezny gyn nevedeli pomoct, chceli mi dat teliesko, aby som mala pokoj, ale potom som nasla gyn, ktora sa cyklu podrobne venuje a ona spolupracuje s lektorkami z plodar.sk
lektorka ta potom nauci sledovat cyklus, postupne sa naucis, kedy mas plodne dni atd. ja mam ale aj ine zdravotne gyn problem, takze u mna je to komplikovanejsie.
postupne viem, kedy sa ovulacia blizi a vtedy zacnem chodit na odbery krvi, kde mi sleduju estradiol. zo zaciatku som musela ist na krv aj 6x, kym bol estradiol dostatocne vysoko. ked dosiahne urcitu hladinu, pichas ovitrelle.
teraz mi staci ist 1-2x na krv, lebo to uz viem lepsie odhadnut. potom po urcitych dnoch idem na odber estradiol a progesteron, aby sa potvrdilo prebehnutie ovulacie

ninka99865
19. aug 2022

@janetinka27 ty vole a toto riešiš každý mesiac? 😱

janetinka27
19. aug 2022

@ninka99865 ano 🙂 zvyknes si. stokrat horsie je to bez toho (to mi mozes verit)

ninka99865
19. aug 2022

@janetinka27 hej tak ja som sa s tým trápila asi 3-4 roky a žiaden Gynekolog nevedel čo somnou každý domna pchal len antikoncepciu takže, jasne že ty to máš sto krát horšie, ale ja keď sa to dialo ja už som sa normálne psychicky rúcala, nevládala som.
Cize držím palce a obdivujem veľmi za to ako to riešiš 🙂

janetinka27
19. aug 2022

@ninka99865 dakujem, pre mna je to vsak uplne to najmenej, co mozem urobit, lebo naozaj sa to neda porovnat s tym, co bolo predtym :D
aj tebe zelam, nech ti vsetko funguje ako ma 🙂 vidim, ze si si svoje zazila
ja som si povodne nevsimla, ze ty nie si autorka a reagovala som na teba v kontexte autorkinho prveho prispevku 🙂