Prečo sa nevyvinuli trofoblasty a ani embryoblasty?

Zodpovedané
9. mar 2023

Dobrý deň,

6 embryí nám prešlo kultiváciou do 6. dňa, ale nevyvinuli sa trofoblasty a ani embryoblasty. Neboli vhodné na vklad.

Prečo?

Ďakujem

Dobrý deň,

najčastejším dôvodom zastaveného vývinu u embryí sú chyby v jeho genetickej informácii.

Keďže trofoblast a embryoblast vznikajú delením z jednej pôvodnej bunky, prejaví sa takýto problém u oboch skupín buniek. Pôvodcom takejto genetickej chyby môže byť vajíčko, spermia, ale môže vzniknúť aj počas samotného delenia embrya. Preto takéto embryá nie sú vhodné na vklad.

Želám všetko dobré.
Mgr. Pavel Svitok, PhD.

web: GYN FIV - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu
Tel. Bratislava: 0902 81 81 00
Tel. Nitra: 0908 40 68 77
Tel. Žilina: 0905 40 86 19