Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Špecifická celulárna odpoved voči trofoblastu stredne ťažkého stupňa

eliska89
28. apr 2016

Ahojte, chcem sa opytat ci ma niektora z Vas s podobnou diagnozou - špecifická celulárna odpoved voči trofoblastu stredne tazkeho stupna skusenost s podaním intralipidov pred IVF ?

mystisch
1. aug 2016

@eliska89 ja ma specificku celularnu odpoved voci spermiam stredne taykeho stupna a voci trofoblastu taykeho stupna... 😒

annyamisko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mystisch
1. sep 2016

@annyamisko pfuuuu ešte som si nevybrala recept...lebo som dala šancu ešte jednému IUI a až potom idem na to. Prednisolon a ešte niečo + kondomny styk...aby si telo netvorilo protilarky...

annyamisko
2. sep 2016

@mystisch a môzem sa este spytat, ku komu chodíš? Dakujem

mystisch
2. sep 2016

@annyamisko dzurilla centrum Nitra

very_sad
18. jan 2021

Ahojte z tejto skupiny, ktoré ste mali stredne ťažký stupeň troofoblast, aj sa Vám tento problém podarilo vyriešiť? Ak áno, čo Vám pomohlo? Ďakujem

mystisch
18. jan 2021

@very_sad podarilo, absolutne som nebrala tie vsetky lieky ,co mi predpisali ,lebo ked som si orecitala enziaduce tak...a teraz mame zdraveho 2,5 rocneho chlapceka a dalsie babatko je na ceste...stacilo zmenit pracu,prestat vsetko riesit a sledovat sa...

very_sad
18. jan 2021

@mystisch no, ja mam stredne ťažký stupeň trofoblastu a nám sa bohužiaľ nepodarilo. Aj ja som zmenila prácu, všetko možné aj nemožné vyskúšala, ale očividne nám to nie je súdené.

mystisch
18. jan 2021

@very_sad ja som mala tazky stupen...a je to tu

ssississi
23. jan 2021

@mystisch prosím ta, to si nič nebrala a prirodzene otehotnela a nepotratila? To je snáď zázrak.... Nebála si sa ze potratis bez liekov?

mystisch
23. jan 2021

@ssississi pri prvom sme skusali aj ivf. Tam sa vselico bralo....Ale ziadne lieky som uz potom nebrala popri tehu, ani nepotratila a ani som nevedela,ze sa mam bat,ze potratim.a teraz uz absolutne nic som nebrala a ani ma potrat nenapadol....ved na to su tu lekari oni maju poradit a povedat...

suzanca86
23. feb 2021

@mystich tak to je fakt zaujimave, mne skumali intracelularne cytokiny a v jednom laboratoriu mi vysli vysoke TNFka a mala som brat medrol a o mesiac v inom laboratoriu mi vysli uplne v poriadku. Neviem, ci mam ist na test celularnej odpovedi proti trofoblastu, kedze uz tej reproimunologii trochu prestavam verit. A co si prosim ta brala popri IVF? Predpokladam ziadne kortikoidy tam neboli.

butterfly333
25. aug 2021

@suzanca86 ahoj podarilo sa tehu? Tiež mam to iste co ty no mam za sebou 2x vklad DE no ani raz sa nezadarilo som už zúfalá

suzanca86
25. aug 2021

@butterfly333 Ahoj bohuzial som na 3 x otehotnela prirodzene a znovu potrat v tom istom tyzdni a dni :( cize cakam na reproimuno vysledky, partner isiel na fragmentaciu DNA spermii, kedze sa obavaju, ze to moze byt geneticke e neliecitelne ani cez IVF, ak sa tie spermie nepotvrdia... :( no a zvacsil sa mi myom a chirurg mi pred kyretazou zahlasil ako videl ultrazvuk, ze mi potrat sposobil myom, kt. prerastol do maternice a roztlacil gestacny vak a ze podla neho aj predosle potraty mohli by sposobene tymto myomom, ze to nemuseli dobre vidiet na ultrazvuku, kde ten myom je, ze nemusel by v stene maternice ako mi hovoril predosly gynekolog, ze nezavadzia atd... cize ma caka hysteroscopia a myomektomia.. a potom uz len dufat, ze to bolo fakt tym myomom pri stvrtom pokuse a nie DNA, alebo niecim, co nevedia zistit. No a co sa tyka protilatok proti trofoblastu tie mam v poriadku, len mi raz vysli vysoke TNF alfy, potom uz uplne ok a teraz uvidim ako mi vyjdu (vysledky o tyzden), cize patram a dufam, ze po odstraneni myomu to uz "klapne" i ked primar IVF centra mi povedal, ze to nemoze byt myomom i ked nevidel, kde ho mam atd. No obavam sa, ze deti nebudem mat i ked sme silni s partnerom a budeme bojovat 🙂 Drzim palce, nech ti to vyjde, je to narocne a clovek skusa vsetko, ale asi to niekedy chce zazrak <3