Špecifická celulárna odpoved voči trofoblastu stredne ťažkého stupňa

eliska89
28. apr 2016

Ahojte, chcem sa opytat ci ma niektora z Vas s podobnou diagnozou - špecifická celulárna odpoved voči trofoblastu stredne tazkeho stupna skusenost s podaním intralipidov pred IVF ?

mystisch
1. aug 2016

@eliska89 ja ma specificku celularnu odpoved voci spermiam stredne taykeho stupna a voci trofoblastu taykeho stupna... 😒

annyamisko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mystisch
1. sep 2016

@annyamisko pfuuuu ešte som si nevybrala recept...lebo som dala šancu ešte jednému IUI a až potom idem na to. Prednisolon a ešte niečo + kondomny styk...aby si telo netvorilo protilarky...

annyamisko
2. sep 2016

@mystisch a môzem sa este spytat, ku komu chodíš? Dakujem

mystisch
2. sep 2016

@annyamisko dzurilla centrum Nitra

very_sad
18. jan 2021

Ahojte z tejto skupiny, ktoré ste mali stredne ťažký stupeň troofoblast, aj sa Vám tento problém podarilo vyriešiť? Ak áno, čo Vám pomohlo? Ďakujem

mystisch
18. jan 2021

@very_sad podarilo, absolutne som nebrala tie vsetky lieky ,co mi predpisali ,lebo ked som si orecitala enziaduce tak...a teraz mame zdraveho 2,5 rocneho chlapceka a dalsie babatko je na ceste...stacilo zmenit pracu,prestat vsetko riesit a sledovat sa...

very_sad
18. jan 2021

@mystisch no, ja mam stredne ťažký stupeň trofoblastu a nám sa bohužiaľ nepodarilo. Aj ja som zmenila prácu, všetko možné aj nemožné vyskúšala, ale očividne nám to nie je súdené.

mystisch
18. jan 2021

@very_sad ja som mala tazky stupen...a je to tu

ssississi
23. jan 2021

@mystisch prosím ta, to si nič nebrala a prirodzene otehotnela a nepotratila? To je snáď zázrak.... Nebála si sa ze potratis bez liekov?

mystisch
23. jan 2021

@ssississi pri prvom sme skusali aj ivf. Tam sa vselico bralo....Ale ziadne lieky som uz potom nebrala popri tehu, ani nepotratila a ani som nevedela,ze sa mam bat,ze potratim.a teraz uz absolutne nic som nebrala a ani ma potrat nenapadol....ved na to su tu lekari oni maju poradit a povedat...

suzanca86
23. feb 2021

@mystich tak to je fakt zaujimave, mne skumali intracelularne cytokiny a v jednom laboratoriu mi vysli vysoke TNFka a mala som brat medrol a o mesiac v inom laboratoriu mi vysli uplne v poriadku. Neviem, ci mam ist na test celularnej odpovedi proti trofoblastu, kedze uz tej reproimunologii trochu prestavam verit. A co si prosim ta brala popri IVF? Predpokladam ziadne kortikoidy tam neboli.

butterfly333
25. aug 2021

@suzanca86 ahoj podarilo sa tehu? Tiež mam to iste co ty no mam za sebou 2x vklad DE no ani raz sa nezadarilo som už zúfalá

suzanca86
25. aug 2021

@butterfly333 Ahoj bohuzial som na 3 x otehotnela prirodzene a znovu potrat v tom istom tyzdni a dni :( cize cakam na reproimuno vysledky, partner isiel na fragmentaciu DNA spermii, kedze sa obavaju, ze to moze byt geneticke e neliecitelne ani cez IVF, ak sa tie spermie nepotvrdia... :( no a zvacsil sa mi myom a chirurg mi pred kyretazou zahlasil ako videl ultrazvuk, ze mi potrat sposobil myom, kt. prerastol do maternice a roztlacil gestacny vak a ze podla neho aj predosle potraty mohli by sposobene tymto myomom, ze to nemuseli dobre vidiet na ultrazvuku, kde ten myom je, ze nemusel by v stene maternice ako mi hovoril predosly gynekolog, ze nezavadzia atd... cize ma caka hysteroscopia a myomektomia.. a potom uz len dufat, ze to bolo fakt tym myomom pri stvrtom pokuse a nie DNA, alebo niecim, co nevedia zistit. No a co sa tyka protilatok proti trofoblastu tie mam v poriadku, len mi raz vysli vysoke TNF alfy, potom uz uplne ok a teraz uvidim ako mi vyjdu (vysledky o tyzden), cize patram a dufam, ze po odstraneni myomu to uz "klapne" i ked primar IVF centra mi povedal, ze to nemoze byt myomom i ked nevidel, kde ho mam atd. No obavam sa, ze deti nebudem mat i ked sme silni s partnerom a budeme bojovat 🙂 Drzim palce, nech ti to vyjde, je to narocne a clovek skusa vsetko, ale asi to niekedy chce zazrak <3

olivia_s
1. júl 2022

@suzanca86 ahoj. Mozem sa opytat, ci sa ti podarilo otehotniet? Dakujem.

suzanca86
24. dec 2022

@olivia_s ahoj ano som na 4 x prirodzene otehotnela a som v 20 tt a zatial vsetko ok. Myom odstraneny nasli mi aj zrast v maternici co bol na 99% pricinou skorych potratov. Medrol mi bol v minulosti uplne zbytocne predpisany.

butterfly333
25. dec 2022

@suzanca86 gratulujem k tehu nám sa zatiaľ stále nepodarilo mam za sebou 4x vklad neúspešný. A to som mala 2x vklad darovane embryo neúspešne 1x vklad ivf neúspešne a teraz máme DV jeden vklad v novembri s DV neúspešne ešte máme 1 embryo no chcem ísť na era test som už zúfalá a kopu peňazí nás to stalo.

suzanca86
21. jan 2023

@butterfly333 Drzim palce, ono aby aj ten medrol atd nerozhadzal imunitu a potom mozno vklady nevyjdu, neviem :( u mna sa nasla po zbytocne preventivnej liecbe asi so vsetkym od clexanu, cez dupasthon, utrogestan, aspirin a dokonca aj medrol nakoniec mechanicka pricina, cize zrast v maternici a to sme uz pomali isli zbytocne do IVF.

suzanca86
21. jan 2023

@butterfly333 aspn pocas tej ERY pozru aj zvnutra maternicu, co je fajn, ja by som to asi skusila, teda ja som isla naozaj, ze podla checklist vsetky mozne testy, kt. existuju.. som si povedala, tu pricinu musim najst a nasla. Kebyze idem podla lekarov tak ju asi nikdy nenajdem a som len zbytocne preventivne premedikovana a chodim zbytocne na IVF, kt. v podstate nebolo treba.

butterfly333
21. jan 2023

@suzanca86 a čo bola u teba ta príčina?tie zrasty?

suzanca86
26. jan 2023

To sa uz asi nikdy nedozviem, ale bud zrast, alebo myom, ale skor ten zrast, kt. nikto nevidel, ani na ultrazvuku, ani na 3 D ultrazvuku, ale az hysteroskopiou, kde mi ho aj rozstikol. Ten myom bol totizto malinky 1 cm pri prvom tehotenstve a nikdy nebol v dutine az po 3 tehotentstvach narastol na 5 cm asi kvoli hormonom. V kazdom pripade, Dr, kt. mi robil kyretaz vravel, ze nieco mi stlacilo gestacny vak, cize fakt neviem, ale skor to prikladam tomu zrastu, kedze mi pevne spojoval prednu a zadnu stenu maternice. Odporucam fakt, ked nevedia najst pricinu, pripadne chcu predpisovat medrol (mne napriklad v immunovitale dali konske davky kvolim vysokym TNF alfa, nebrala som, isla som do Nitri k Dzurillovej a v ich laboratoriu mi vyslo vsetko v poriadku a ziadny medrol nebol treba, este som overila aj v 3 laboratoriu v ramci Helios Brno a znovu ziadny problem a ziadna liecba potrebna...) Cize niektorym mozno medrol pomoze, ale ja by som sa snazila aj vyluzit fyziologicke priciny, ci uz pri neplodnosti, alebo opokavanych potratoch pred hormonalnymi liecbami - IVF a tymi kortikoidmi, intralipidmi atd. kedze to nie je sranda len tak brat ako aspirin. Drzim palce nech sa zadari <3 Ja som fakt na to isla selskym rozumom, ze ked sa to stava stale v tom istom tyzdni bud je to fakt genetika alebo nieco mechanicke/fyzicke a tam myslim bola aj ta pricina ci uz zrast alebo myom, nastastie genetika nie.
@butterfly333

butterfly333
26. jan 2023

@suzanca86 tiež som mala od Imunovital konské dávky.medrolu 24mg na zaciatku aj igampliu a vklady neúspešne no prešla som k Dzurile a tiež cytokiny v poriadku ale tiez pred vkladom mam chodiť na infuzky imunoglobulíny. No zatiaľ som to odložila mam iné zdravotné problémy. Takze najprv sa musím dať do poriadku.