Je vykonanie IUI podmienené inými vyšetreniami?

Zodpovedané
6. apr 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom IUI.

Bola som v dvoch CAR a v obidvoch mi vraveli, že nemôžem podstúpiť IUI kým neabsolvujem vyšetrenie na zistenie priechodnosti vajcovodov.

Je vykonanie IUI podmienené inými vyšetreniami?

Ved IUI sa hradí celé, ja s platbou nemám problém. A radšej zaplatím dve (aj keď možno neúspešne) IUI, čo ma bude stáť rovnako ako jedno vyšetrenie gélom na priechodnosť.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

na našej klinike IUI, teda intrauterinná inseminácia nie je podmienená predchádzajúcim vyšetrením priechodnosti vajíčkovodov.

V podstate je to na dohode pacientky a lekára.

Každá pacientka je však pred IUI oboznámená s možnosťou vyšetrenia priechodnosti vajíčkovodov, čo taktiež ponúkame, no konečné rozhodnutie ja na nej.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Janka Mišáková