Môžem ostať tehotná, keď mám problém s menštruáciou?

Zodpovedané
2. jan 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Po druhom pôrode mám problém s menštruáciou. Teraz som mala 5 dní krvácania a potom deň - dva pauza a zas dva dni intenzívneho krvácania a veľkého množstva krvných zrazením o veľkosti slivky.

Môžem ostať tehotná?

Nikdy som nemala také obrovské množstvo zhluku zrazením a bojím sa, že to neveští nič dobré.

Ďakujem

Dobrý deň,

charakter menštruácie sa u žien po pôrode môže zmeniť. Nepíšete, ako dlho ste po pôrode.

Na menzes ako taký vplýva veľa faktorov, ktoré môžu byť iba prechodné. Ak sa vám však takéto krvácanie ešte zopakuje, resp. sa krvácanie objaví medzi dvomi normálnymi menštruáciami, treba navštíviť vášho gynekológa, ktorý vyšetrením vylúči prípadnú patológiu.

Ďalšie tehotenstvo plánujte, len pri negatívnom náleze.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Janka Mišáková