Pomôže mi PinkFertil a čaj na podporu plodnosti?

Zodpovedané
6. apr 2020

Dobrý deň,

27.1.2020 som mala spontánny potrat bez kyretáže. S partnerom sme sa dlho snažili a podarilo sa to v čase, keď sme si boli už istí, že priateľ je neplodný. Boli sme v šoku, tešili sme sa a nakoniec som potratila

Je teda vyvrátené, že je priateľ neplodný?

Môžme sa znovu snažiť o dva - tri mesiace?

Pomôže mi PinkFertil a čaj na podporu plodnosti?

Som A Rh- a priateľ B +.

Má to vplyv na snaženie sa a na donosenie dieťaťa?

Po potrate som dostala protilátky. Pred potratom som 10 dní špinila a užívala Duphaston a kyselinu listovú.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak sa vám podarilo otehotnieť so súčasným partnerom, znamená to, že nie je neplodný hoci vzhľadom na dlhodobé snaženie (aj keď nepíšete ako dlho ste sa pokúšali zostať tehotná) plodnosť ako taká môže byť znížená či už z partnerovej alebo vašej strany. Otázka je na základe čoho ste sa domnievali, že príčina je na partnerovej strane... aby ste sa vyhli ďalšiemu dlhému čakaniu na bábätko bolo by dobré vyšetriť vás oboch a zistiť prípadnú príčinu. Je dobré, že ste pri potrate nepodstúpili kyretáž, ktorá predstavuje zásah do sliznice maternice, predpokladám teda, že potrat bol v nízkom štádiu gravidity. V takomto prípade nie je potrebné čakať, ale môžte sa snažiť prakticky ihneď.

Rozličné krvné skupiny nie sú dôvodom k neplodnosti. Antiglobulíny sa po potrate podávajú ženám s negativitou Rh na ochranu pred prípadnou tvorbou protilátok proti červeným krvinkám plodu v ďalšej gravidite.

Užívanie PinkFertilu a čajov je možné, no slúži to skôr ako akási podpora, ale ak je prítomná určitá príčina, pre ktorú sa vám nedarí otehotnieť, tak voľnopredajné prípravky ju nevyriešia.

Užívanie kyseliny listovej je možné dlhodobo pred otehotnením, takže v tom môžte pokračovať.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Janka Mišáková