Po samovoľnom potrate v 8tt bez kyret a snaženie sa odznovu.

blackwidow123
30. jan 2020

Dobrý deň chcela by som sa spýtat ci mate niaku skusenost alebo to tiež riešite ... Samovolne som potratila teraz pondelok 27.1.2020 na kyret som nesla a cistim sa .... Dlho sme sa snazili a mrti nas to ale vraj asi bol plod zly... Chcem sa spytat ze ci sa môžme snažiť skor tak za dva mesiace a a či ak ste to prezili tak ci sa vam znovu dlho nedarilo a ci ste brali niake doplnky , chcem objednať pinkfertil a caje ludmily mojzisovej , pred otehotnenim som brala len kys listovú a teraz mam doma balenie este femibion ... Myslíte inak ze to ze sa nam podarilo po roku aj ked to skoncilo takto moze byť teda ale urcite vyriesena dilema ze moj muz ma 0roblem ? 0retozr sme uz chceli vtedy ist na umelé lebo si myslel ze je neplodny ... Ale kedze sa nam podarilo myslite ze teda plodny je ale mozno ma pomale spermie alebo nieco ? Uzival asiesiac folandrol ale vysadil ho dva mesiace pred nez sa podarilo. Vopred ďakujem

mariska1989
30. jan 2020

Je mi ľúto vašej straty. Prvom rade treba ísť na kontrolu či si sa vyčistila naporiadok. A keďže si nemalá kyretaž kľudne môžete hneď . Samozrejmé najlepšie je počkať ná prvú ms

nhl
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lius
30. jan 2020

ja som takto potratila v decembri, na konci mesiaca som bola na kontrole a vycistila som sa, nebol potrebny kyret a teraz v januari som znovu otehotnela, takze drzim palce...co sa podpory otehotnenia tyka, s muzom sme uzivali kotvicnik a ja som este uzivala kvapky gynex

elisella
30. jan 2020

@blackwidow123 odporucam chod na kyret moja kamoska nesla a po 4 mesiacoch mala brutalne bolesti.ja som tiez sa cistila s potratu 5 dni a aj tak som tam musela ist

miriam1983
30. jan 2020

@elisella naco by tam isla,ked sa vycistila,ak lekar potvrdi,ze je vsetko prec,tak zbytocne jej budu zoskrabovat vystelku. Kazdy potrat je iny.

blackwidow123
autor
30. jan 2020

@lius kvypky gynex ma zaujímajú .. myslis že pomáhajú ? A pred potratom ste sa tiez dlho snažili vi ste nemali problém ?

blackwidow123
autor
30. jan 2020

@nhl ja menim gynekologa pretoze ked mi zacalo spinenie dal mi Duphaston a ked som sa pytala ze keby sa to zhorsi alebo krvacam vi mam ist do nemocnice alebo za nim tak povedal ze nie a to ma prekvapilo ked som ale začala krvacat isla som do nemocnice a tam nechápali preco vravel ze netreba navyse ked mam krvnu skupinku A- , a este teraz mi vcera povedal ze ako si to predstavujem bez kyretu ze je to hlúposť a by to zakazal .... A ze ako mozem sa pytat na dalsie snazenie ze nech ma nenápadne aspon pol roka -rok.... V nemocnici mi povedali ze 3 mesiace aby bol cyklus stabilny ....

blackwidow123
autor
30. jan 2020

@nhl alchemilku pijem len neni nahodoz práveže zla na snaženie sa?

miriam1983
30. jan 2020

@blackwidow123 po kyrete je lrpsie pockat aj pol roka. Ked sa vycistis sama,tak sa mozte snazit hned. A preco si spomenuka tu krvnu skupinu? To ma aku spojitost s krvacanim? Protilatky treba podat tak ci tak,lebo nevies aku skupinu nal plod.

blackwidow123
autor
30. jan 2020

@mariska1989 to aj planujem pockat 🙂 psychicky som sa ako taj teraz dala dokopy 0retoze to ze som len plakala a nechcela som sa zmieriť si myslim ze by to ovplyvnilo aj snaženie sa a aj vztah ... Teraz to berem tak ze to tak asi malo byt a ze ked sa podarí znovu a by som spinila tak spravit to co citim a nie vyčkávať ako povie doktor ... V nemocnici nepodcenia nic ...

77kacena
30. jan 2020

ja som prišla o babo dvakrát zakaždým ma čistili a doktorka hovorila že treba 6 mesiacov počkať ale keď sa čistíš sama tak aj skôr môžte len nepodceň tu kontrolu či je všetko v poriadku nám trvalo 4 roky kým som konečne porodila a mala bude mať už dva roky. A syn ten bol na prvý šup a bez problémov. Každá žena je iná hlavne aby si bola psychicky v pohode a netlačila na pílu.

blackwidow123
autor
30. jan 2020

@77kacena som rada ze su tu aj zeny co sa snazili dlho a nakoniec sa podarilo pretože mam vdaka tomu vieru ze aj ked sme s priateľom ok tak to nemusi prist rychlo ... 🙂 A brala si niake prípravky?

nhl
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
77kacena
30. jan 2020

No bol to strašný kolotoč stále na PN aj tak to nepomohlo do troch mesiacov odyšlo aj keď som ležala brala som lieky vitaminy a nič boli sme po vyšetreniach, štítna žľaza genetika hematológia všetko v poriadku a nakoniec to aj tak prišlo niekomu to trvá dlhšie, treba tu hormonálnu rovnováhu a psychickú pohodu. Je veľa tých prípravkov a vitamínov kolegiňa sa už snaží tiež strašne dlho ta už vyskúšala z lekárne asi všetko, ja som v septembri narazila na bylinne vložky je tam trojmesačná kura podpora otehotnenia už v oktobri som jej hovorila aby skúsila stále váhala až teraz videla príspevok že po troch rokoch sa jednej podarilo otehotnieť a hneď na druhý mesiac tej kúri, takže už študuje a ide do toho. za mňa sú tie vložky skvelé upravili mi cyklus , po pôrode som mala strašne silné prve dni že som aj trikrát pretiekla za deň a to dve nočné always v nohavičkách a po mesiaci s bylinymi vložkami mam svätý pokoj, ak by si chcela viem ťa dať do skupiny s recenziami, príbehmi a skúsenosťami za pozretie nič nedáš

nhl
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
blackwidow123
autor
30. jan 2020

@77kacena jej jasne daj budem rada

blackwidow123
autor
30. jan 2020

@nhl dakujem za podporu ... Tiez citam ze cim skor ked neni problem a tak to asi aj bude 🙂) verim ze sa podari

nhl
30. jan 2020

@blackwidow123
Držím Vám palce nech všetko dobre dopadne a nech máš čoskoro aj ty svoje vytúžené bábätko 🙂

elisella
30. jan 2020

@blackwidow123 mne este pred svadbou znama odporucila femibion 1ku a do mesiaca dvoch ostala tehotna,ale zas moja kolegyna to brala a nepodarilo sa.zas kazde telo zeny je ine

mariska1989
30. jan 2020

@blackwidow123 ja som potratila v 12tt umna sa to drzalo dlho .hlavne 4 dni som doseba nic nedala len vodu ,vaha sla dole postupne som sa dala ako tak dokopy. Po prvej ms sme do toho skocili .kym je poda poorana ako sa hovori .podarilo sa ale zdravotne problemy nedovolili aby sa babo udrzalo ,odislo v 6tt . Zmenila som dr dala sa dokopy a podarilo sa .

maminkazuzanka
30. jan 2020

My sme o babo prišli v máji 2019 v 7tt, vycistila som sa bez zásahu, Dr mi odporučila počkať mesiac dva, a aj tak som sa bála lebo som to nechcela znova zažiť, podarilo sa nám v septembri/októbri a teraz som v 23tt, mierne komplikácie s krckom maternice, ale to som mala aj pri staršej dcérke tak som na PN. Brala som iba kyselinu listovú a pregnafolin. Dôležité je myslieť pozitívne a veriť svojmu telu, keď sa mi čokoľvek nepozdávalo išla som za Dr aj keď zbytočne, ale moja je super a vždy radšej vyšetrili ako ma odbiť. Držím palčeky aby bolo všetko v poriadku

monika3008
30. jan 2020

@blackwidow123 Ahoj..ja som mala v 2013 anembryomolu, musela som ist na kyret..potom som chodila pravidelne na odber krvi, az pokym som mala nulove hcg, az vtedy sme sa mohli snazit..v 2015 sa zase zadarilo, ale zacala som krvacat a vysledok mimomaternicove tehotenstvo..odobrali mi lravy vajcovid :( ..v 2017 v aprili som si nasla pozitivny test a v decembri sa nam narodila vytuzena dcerka Emuska 🙂 ja som si pravidelne merala bazalnu teplotu, brala som aj duphaston na upravu cyklu , gynex mi nepomohol ale mesiac ked sa nam zadarilo som brala femibion. Vela stastia prajem 🙂

lius
30. jan 2020

@blackwidow123 gynex mi podla mna pomohol, hned prvy cykus uzivania som otehotnela, potom bol ten potrat, po kt. som znovu uzivala a bum, znova tehotenstvo 🙂

blackwidow123
autor
30. jan 2020

@lius no skusim kupit dufam ze pomoze ❤️ uz chceme mat vytuzene babo .... Kamaratka po potrate mi povedala ze nech som kludna mam cas a nech si uzivam ze si mozem dat vino pivo atd.... Lenze praveze toto ako vravi ona uzivanie si ma nebaví , a ani nechyba ... 😣 ... Depku mam z toho ze kamartky nemajú k tomuto vobec chapenie kedze ako povedia oni si chvu uzit mladosť .... A ja som ta čo vnímajú ze si zivot neuziva lebo vhce dieťatko ... ale viem v duchu ze aj oni raz budu prežívať co ja a budu chcet byt matkami a diskotéky alkohol budu tiez pre ne tabu ....

lius
31. jan 2020

@blackwidow123 drzim palce, nech coskoro uvidis dve ciarky.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre