16 mesiacov sa nám nedarí otehotnieť. Čo nám odporúčate?

Zodpovedané
22. jan 2021

Dobrý deň,

s partnerom sa snažíme o bábätko rok aj 4 mesiace. Ja už mám 3,5 ročného syna s predošlého vzťahu.

Na gynekologickej prehliadke som bola 2020 v novembri,všetko je v poriadku v roku 2019 v novembri som mala cystu ktorá mi praskla a vstrebala sa mi sama.

V septembri 2019 som vysadila antikoncepciu a dajako sa nám stále nedarí. Beriem kyselinu listovú a priateľ zinok + selén.

K akému doktorovi by mal ísť na vyšetrenie a na aké konkrétne?

Aké vitamíny máme brať podporu otehotnenia?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prípade, že sa snažíte už takto dlho bolo by ideálne aby ste vyhľadali centrum asistovanej reprodukcie a objednali sa na vstupnú konzultáciu.

Nepíšete vek, ale myslím, že spermiogram a hormonálny profil nám napovie, kde by mohol byť problém. Niekedy stačí naozaj málo ale je nutné vedieť vstupné parametre.

Spomínané vitamíny sú dostačujúce.

Držím palce!

Dr. Rybanska