Aký je Váš odborný názor na tehotenstvo v 47. rokoch?

Zodpovedané
11. júl 2020

Dobrý deň,

chcela by som počuť Váš odborný názor na tehotenstvo v 47. rokoch..

Mám 47 rokov a priateľa, ktorý ešte nemá deti. Máme pekný vzťah a rád by mal vlastné dieťa. Do ničoho ma však netlačí.

Je šanca mať dieťa v mojom veku.

Aký je Váš odborný názor na tehotenstvo v 47. rokoch?

Aké vyšetrenia by som mala podstúpiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

tehotenstvo je aj v 47. rokoch možné, ale šance na spontánne otehotnenie sú čím je človek starší, nižšie. Ale nie nemožné.

Stúpajúcim vekom sa zvyšuje aj šanca genetických chýb alebo potratu.

Môžete si nechať odobrať hormonálny profil počas menštruačného krvácania.

V 47. rokoch aktívnu liečbu plodnosti s vlastnými zárodočnými bunkami nedoporučujem.

S pozdravom