Aký je váš názor na tehotenstvo v 49 rokoch?

fabinko
2. sep 2019

Aky je Vas nazor na tehotenstvo v 49 rokoch.....?

tims11
2. sep 2019

A to sa ešte dá?;) No riadny risk...pre dieťa aj matku

sissy27
2. sep 2019

@fabinko že je to vec konkrétnej ženy, jej partnera a vyjadriť sa k tomu má ešte gynekológ, prípadne ďalší potrebný odborník, ostatných je do toho veľké makové.
Ja osobne ďalšie dieťa nechcem a vek nie je podstatný. Ak sa na to 49 ročná cíti, zdravotný stav jej to dovoľuje, je si vedomá rizík, tak nech sa na to dá.

modrava
2. sep 2019

niekedy nie je na vyber. moja gyndoska spominala ako jej dosla kamaratka-lekarka.. 52 rocna, dva roky bez menzesu, v menopauze, ze asi bude tehona.. zasmiali sa a... bola v piatom mesiaci. rodila 53 rocna.

larisalarisa
2. sep 2019

Ak sa na to cíti, tak prečo nie. Myslím , že je to každého osobná vec.

nickpick
2. sep 2019

@fabinko tak osobne by som na to uz nemala odvahu, hlavne z hladiska zdravia dietatka (trizomia a ine defekty), ale su pripady ked sa narodilo zdrave dieta aj starsim rodickam, ved aj Sklenarikovej sa narodilo okolo 50-ky... je to osobna vec kazdej zeny...moju tetu povazovali za starenu ked porodila svoje druhe dieta v 36 (pred 20 rokmi) a krutili nad nou hlavou, ze ci je normalna, dnes su 40-rocne prvorodicky normalna zalezitost, je mozne ze o 10 rokov budu zeny okolo 50 uplne bezna vec....

veronikaszabova
2. sep 2019

Fuuuha. A to ja tvrdim, ze v 34roch rokoch som uz stara na tretie 🙂

lenka2710
2. sep 2019

@nickpick presne toto sa stalo aj maminej.kamoske, čakala 4.dieťa v 36 rokoch,jej mama sa tak za ňu hanbila,že nechodila ani medzi ludi a teraz je to normálka,že v tých rokoch čakajú ženy svoje prve a nieže štvrté 😂 pokiaľ sa žena na to.citi,je zdrava, tak je to jej vec 😊

nelca84
2. sep 2019

No niezeby to bolo nemozne...ale co to dieta? Bude na zakladnej a mama dochodkyna? Uz teraz mam pocit ked som na rodicku, ze niektori by mohli byt svojim detom starymi rodicmi... podla mna to nie je prirodzene

ladyblcha
2. sep 2019

@nelca84 ja mam 42r a druhe dieta som rodila v 41, je to menej, ale tiez budem "dochodkyna" na rodicovskom a absolutne ma to netrapi, aj ako dochodkyna budem na svoje dieta pysna, teda vsetko robim pre to, aby sme ich dobre vychovali 😉😁 hlavne byt dobrou mamou, to je podstatne. Co v 40, ci v 50tke, lebo aj nedochodkyna v 20tke moze byt zla mater. A prave toto nezalezi od veku.

@fabinko zalezi ako to ty citis, nie cudzie zeny na mk. Nik odtialto ti dieta nevychova a nebude zivit. A na vrodene poruchy su dnes testy z krvi alebo amnio 🤷‍♀️, podla toho sa vies zariadit pripadne.

kataka10
2. sep 2019

No mat 70 rokov ked dieta pojde na vysku a mat 80 rokov ked si bude chcet zalozit rodinu, nie je zrovna terno 🙄

topasitta
2. sep 2019

Ak uz je dietatko na ceste, urcite si ho nechaj ☺

tomaas
2. sep 2019

ahoj
pre mňa je to krásne...
ak mám byť úprimný, byť mamou prvorodičkou v 49 nie je o nezodpovednosti, nakoľko práve takáto mama môže darovať dieťaťu všetko čo má, celú seba, svoje JA. Je množstvo mamičiek, ktoré rodia okolo 20tky a vychovajú dospelých zúfalcov. Prečo teda nemať dieťa ak táto možnosť nastala? želám nekonečné zdravie, pevné nervy a milióny krásnych emócií 🙂

chocolatte1
2. sep 2019

@fabinko Poznám pani, ktorá mala 4. dieťa v 52 rokoch. Chlapček bol spolužiak mojej dcéry. Žiadny problém v tom nevidím, pokial sa rodičia na to cítia 😊

modrava
2. sep 2019

jedna vec je dieta v 50ke planovat, druha vec su "menopauzove" nehody ked sa to proste zisti neskoro...

floretine
2. sep 2019

@nelca84 nie je to prirodzené? Keď je to biologicky možné, tak je to to najprirodzenejšie, čo sa môže stať, aj keď teda v tomto prípade a pri uvedomení si rizík asi nečakane a nie úplne želane. Kedysi, keď neexistovala žiadna forma antikoncepcie okrem vyhýbania sa pohlavnému styku mali ženy deti počas celého plodného obdobia svojho života. Moja stará mama čakala svoje tretie dieťa v rovnakom čase ako moja prababka - jej mama. Obidve síce potratili zhruba v piatom mesiaci, ale stará mama mala 30 rokov a prababka mala vtedy 47-48.
Tiež argumenty o tom, že preboha, to bude trápne keď tvoje dieťa bude mať stužkovú a ty 60, ak vôbec budeš žiť sú nanajvýš mimo. Koľko rokov sa kedysi dožívali ľudia a koľko rokov sa dožívame teraz? Pričom tá dĺžka života sa veľmi rýchlo predlžuje a aj kvalita života v starobe sa výrazne zvyšuje (a vlastne, čo je to dnes staroba? lebo ja poznám aj starých 30tnikov a 70tnikov plných života). Jediné, čo je v tomto veku na zváženie sú zdravotné riziká s tým spojené, ale aj to už dokáže dnešná medicína často vyriešiť.
Mnohé sa tu teraz pozastavujete nad vysokým vekom, ale takisto sa dnes pozastavíte asi aj nad tým, keď otehotnie 16-17 ročné dievča, čo bolo pred 50 a viac rokmi úplne normálne.

queen_mary
2. sep 2019

@veronikaszabova hm. Je to o tom, ako sa citis. Niekto sa citi stary na dieta v 34, v Bratislave mam kamosky, ktore sa po kariere v 34 citia akurat na prve ;)

nelca84
2. sep 2019

@ladyblcha samozrejme, ze budes pysna, budes ho lubit atd... ja som to skor myslela z pohladu dietata...si nemysli ze najma v puberte to dieta "nepociti"...ale drzim palce 😉

modrava
2. sep 2019

@nelca84 vela z tych deti ma pravdepodobne 20-25 rocneho surodenca, takze nemyslim, zeby nejako trpelo v spolocnosti "starych" rodicov.

misinka0611
2. sep 2019

Ja by som na to už odvahu nemala 🙂

ladyblcha
2. sep 2019

@nelca84 v puberte to nepociti ziadne dieta, su pubertaci a rodicov neznasaju 🤣🤣🤣

ona12
2. sep 2019

Co nato deti?

modrava
2. sep 2019

@ona12 myslis ze sa raz vyjadria stylom.. mama, divim sa ze si radsej nesla na potrat...?

veronikaszabova
2. sep 2019

@queen_mary tak vies, uz mam 2 deti 🙂 uz mam odrodene 🙂
Ale keby sa pritrafilo tretie, tak by sme to nejako dali

nelca84
2. sep 2019

@floretine ked myslis, no ja by som to svojmu dietatu nespravila

diewcatqoo
2. sep 2019

Moja babka mala stryka v 45, tiez si myslela, ze uz nemoze a stalo sa. Moja teta (jej prvorodena dcera) bola v tom case tiez tehotna. Moj bratranec sa narodil o par tyzdnov skor ako stryko 🤷‍♀️
Teta ale doteraz spomina, ze sa vtedy hanbila za to, ze obe s mamou mali naraz bruska a vyhybala sa tomu, aby sa spolu objavovali na verejnosti. Ale ked sa decka narodili, tak potom to uz nikto neriesil. Vyrastali spolu a maju akoby surodenecky vztah.

floretine
2. sep 2019

@nelca84 čo by si mu nespravila? by si ho radšej nepriviedla na svet lebo by si sa na stužkovej slávnosti alebo na promócii cítila trápne? Trošku egoizmus, či?
Nehovorím, kebyže ho nechceš priviesť na svet z iného, seriózneho dôvodu, ako napríklad trizomia alebo iný zdravotný problém, prípadne keby ohrozovalo teba, ale kvôli vlastným hlúpym spoločenským konvenciám?

nelca84
2. sep 2019

@floretine snad viem ci by som chcela dieta v takom veku alebo nie, ty si sprav ked chces...ja uz deti nechcem ani teraz ani po 40-ke

nickpick
2. sep 2019

@nelca84 tak vies niekedy vidis 30 rocnu zenu, ktora vyzera na 50 a naopak, 50-nicku, ktora svojou vizazou a mladistvym duchom schova beznu 30-nicku do vrecka, preto by som nepausalizovala....

nelca84
2. sep 2019

@floretine nechapem preco mas potrebu ma presviedcat, ja som vyhadrila svoj nazor, ktory sa samozrejme nemusi zhodovat s nazormi inych...za mna proste nie

floretine
2. sep 2019

@nelca84 to je fajn, že ty by si si nespravila, ale preto nemusíš iným, ktorým sa to stalo hovoriť, že je to neprirodzené, keď to prirodzené je, hovoriť, že ich decká to pocítia v puberte, keď to nepocítia a podsúvať im pocity viny, že ich deti budú trpieť pre vek ich rodičov

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre