Budem môcť otehotnieť, keď mám problémy so štítnou žľazou?

Zodpovedané
2. jún 2020

Dobrý deň,

mám problémy so štítnou žľazou.

Budem môcť otehotnieť?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa toho, ktorú poruchu štítnej žľazy máte. Pokiaľ sa jedná o nedostatočnú funkciu štítnej žľazy tak áno bez liečby je možné, že nedostatočná funkcia ovplyvní plodnosť negatívne.

Pokiaľ máte nadmernú funkciu štítnej žľazy, tak táto by plodnosť nemala veľmi negatívne ovplyvniť.

Pokiaľ sú prítomné protilátky bez poruchy funkcie je to diskutabilné. Tu sa nasadzuje liečba len v prípade opakovaných potratov.

S pozdravom