Znížená funkcia štítnej žľazy a problém otehotnieť

danna_k
25. máj 2018

Ahojte, máte alebo mali ste niektorá problem otehotnieť alebo donosiť bábätko kvôli zníženej funkcii štítnej žľazy?.... január 2018 v 7tt spontánny potrat po KET. Ďakujem

2812ivana
25. máj 2018

ahoj, ja mám tiež zníženú činnosť štítnej žľazy a problém s otehotnenim som nemala...čakám druhé bábätko a problém nebol. aj ked tiež jeden spontánny potrat v 8tt mám za sebou ale myslím ze so stitnou zlazou to nemalo nič spoločné.
v tehotenstve však musíš navštevovať endokrinologa častejšie nesmie sa to podceniť lebo mg v liekoch sa vtedy vo väčšine prípadov zvyšujú...

emakiki
25. máj 2018

Ja som mala ale paradoxne mi to sposobovali lieky na SZ brala som euthyrox ten mi sposobil niekolko vcasnych potratov... Hroznne obdobie to bolo, le uz je dobre, lieky som vysadila, nahrsil jodom a uz mam doma aj zdraveho krasneho rocneho syna. Uz sme komplet.

danna_k
autor
25. máj 2018

Užívaj tretí týžden L-thyroxin 50mg o tri týždne idem na kontrolu.... bolo to moje prvé tehotenstvo po 17 rokoch ťažkého boja tak dúfam, že už bude len dobre

danna_k
autor
25. máj 2018

@2812ivana blahoželám 🌷

danna_k
autor
25. máj 2018

@emakiki blahoželám ku “kompletke”, chvala Bohu, že ti našli príčinu

zuzkaska
25. máj 2018

Keď som otehotnela, zistili mi zníženú funkciu štítnej žľazy, no hormóny mi samé výsledky upravili a lieky mi endokrinologicka nepredpísala. Porodila som však predčasne, v 34tt, ale či na to mala vplyv práve štítna, to mi lekári nepovedali. Po pôrode (už je to 2r 2mesiace) som sa dopracovala k Euthyroxu 88. Držím palce.

2812ivana
26. máj 2018

fuha baby ani som nevedela ze stitna zlaza moze spôsobiť toľké problémy s otehotnenim...my sme problém nemali ja som bola tehu hned na prvý šup :D ale ja sa liecim uz 25rokov na stitnu....u mňa su skor tehu cukrovka zapal mechúr a nízky tlak vecný problém

bolavyzub
26. máj 2018

pokiaľ viem, znížená štítna žľaza môže byť problém, pokiaľ ide o otehotnenie i správny vývin plodu. Ak Vás MUDr. "nastaví" liekmi, t.j. vykompenzuje sa znížená činnosť štítnej žľazy, tak by malo byť všetko ok. V podstate problém je vtedy, keď žena nevie o zníženej funkcii, keď to nie je nijak korigované.

bolavyzub
26. máj 2018

pardon, nie znížená štítna žľaza, ale znížená funkcia štítnej žľazy.

kingstonka
26. máj 2018

Mne bolo povedane,ze hlavne hned ako test ukaze,ze som tehotna, na druhy den mam ist k endokr. Teda skor ako ku gynekologovi. Hodnota TSH mi velmi vyskocila na uplnom zaciatku tehotenstva, preto som musela brat vyssie davky lieku. Ale vsetko dopadlo dobre. Pol roka pred tym som nevedela,ze mam problem so stitnou zlazou a tehotestvo skoncilo tiez v 8tyzdni. Prajem.vela stastia.

lucka227
26. máj 2018

@danna_k pokial beries lieky tak ako mas stitna pracuje normalne a tym padom telo nema ziadny deficit hormonov a je vsetko ok

pininka
26. máj 2018

Moja kamoska tiez mala problem kvoli tomu, jej nakoniec pomohol liecitel.

emakiki
26. máj 2018

@danna_k nikto mi ju nenasiel, iba sama som si ju nasla, ale bola som stale sledovana, moja dr. o tom vedela, neverila mi ani ona ani gyn. strasne ma sklamali lekari, lebo vzdy si na vsetko pridem sama a aj sa sama vacsinou vyliecim. A dakujem.
Ak chces je tu skupina stitna zlaza, tam mam vsetko pidrobne napísané.

emakiki
26. máj 2018

@lucka227 jej stitna zlaza nepracuje normalne, keby pracovala normalne, nemusela by brat lieky, jej sz je spomalena a jej,, pracu" nahradzuju lieky. A aj ked lieky berie, este to neznamena, ze hladinu hormonov ma v norme, treba byt sledovany, aby sa zistilo, ci to je tak. A aj ked su hormony v norme, vdaka liekom, neznamena to, ze otehotnie.

lucka227
26. máj 2018

@emakiki ja sa na stitnu liecim cely zivot.Mam dve deti.Co to som uz prekonzultovala aj s endokrinologom a gynekologom.Takze znova-pokial je nasadena spravna liecba stitna zlaza pracuje normalne a nie je dovod po tejto stranke aby bol problem s otehotnenim.Pekny den

emakiki
26. máj 2018

@lucka227 predtym si to napisala uplnr inak, preto som reagovala, v podstate si teraz napisala presne to iste co ja! Ale ani to nezarucuje, ze bez problemov otehotnie, j som ml sprvne nastavenu liecbu a lieky mi sposobili niekolko potratov, takze su j tke pripady, viem ze som mozno 1 z 1000 ale stáva sa aj to. Ja len aby sa o tom vedelo, lebo dr. dibudu stale tvrdiť to svoje. Ale kazdy človek je iny a na kazdeho vpliva vsetko inak.

lucka227
26. máj 2018

@emakiki ako vies ze to bolo prave z toho?

lucka227
26. máj 2018

@emakiki a ak si citala tak bolo napisane ak beries spravne lieky stitna pracuje ako ma

emakiki
26. máj 2018

@lucka227 viem, nakoniec to aj dr. potvrdila...

danna_k
autor
26. máj 2018

@emakiki no to je dost smutné, ale aspoň ti to dopadlo dobre🌷... v tej skupine som

danna_k
autor
26. máj 2018

@lucka227 tak ja verím, že sa všetko upraví...

emakiki
26. máj 2018

No ano je, hrozne cim som si presla, ale uz som spokojna, ale uz mam normalne averziu voci doktorom, kazdy sa na cloveka vyserie, jednoducho, moja liecba plati na sto ludi a ze ty si jeden zo sto? To nikoho nezaujima. Oni su nauceni svoje a tym to hasne a to som teda prave tymto dvom doktorkam doverovala a dala by som za ne ruku do ohna.. Obidve ma silno sklamali...

danna_k
autor
26. máj 2018

@emakiki ja žijem už 16 rokov v Nemecku, to slovenské zdravotníctvo poznám len z rozprávania je to dosť hrozné. Je to veľmi smutné a je mi to veľmi ľúto čím si si musela prejsť a hlavne zbytočne!!! Ja mám tu veľké šťastie lekári hneď začali skúmať možnú príčiny potratu a dúfam, že ich aj našli a náš anjelik nezomrel zbytočne. Ešte mám aj RH negatív manžel pozitív....

agy78
27. máj 2018

Moja kamarátka mala problém zo štítnou žľazou bola na liekoch ale začala brať prírodný produkt laktoferin ktorý obsahuje jód a selén ktoré sú dôležité pre správnu funkciu imunitného systému regulujú činnosť štítnej žľazy a chránia bunky pred voľnými radikálmi kyslíka

dada1617
27. máj 2018

...ja mam tiez znizenu funkciu beriem euthyrox a potratila som raz a druhy krat mimomaternicové myslim ze ten prvy krat to bolo kvôli tomu ze som nesla hned k endokrinologicke aby mi zvysila davku alebo teda skontrolovala hladinu...teraz mam uz dvojrocnu pauzu pretoze to bol pre nas velky sok...ale nebranim sa druhemu len je trosku strach aby vsetko dopadlo a co sa tyka liekov tiez som radsej za prirodnejsie...bola by som rada keby euthyrox brat nemusim....

2812ivana
28. máj 2018

@danna_k ja žijem v Nemecku tiež a stitnu zlazu veľmi podceňujú. riešia ju len obvodni lekári. pri prvom tehotenstve ma lekár vôbec nikam neposlal a ja ako laik som nevedela že dávka sa vtedy zvyšuje. az keď mi bolo zle prišli na to ze treba vyšetriť stitnu zlazu. teraz som 2x tehu a som uz mudrejsia. kedysi na sk ma vyšetrovali endokrinologovia omnoho lepšie....takže toto moja skúsenosť

danna_k
autor
28. máj 2018

@2812ivana mne ju práve vyšetrili v centre hľadali možný dôvod potratu. Len hodnoty, ktoré môj gynekológ je aj endokrinológ považuje za zlé, pre obvodného bolo ok..... ja som tiež o štítnej nič nevedela ani som netušila, že to tak všetko na seba vplýva ...

vrds
3. jún 2018

ja mam znizenu funkcnost a zatial 1MA v 5tt. to ale zrejme bolo sposobene zvysenou zrazanlivostou krvi a nie znizenou funkcnostou stitnej zlazy. ak beres lieky na stitnu, dovod potratu bude niekde inde

vrds
3. jún 2018

@dada1617 euthyrox je najmensi problem pri otehotneni... a rozhodne sa z neho potraca az ked je dlhodoby deficit hormonov stitnej zlazy. dovod potratu moze byt aj v trombofilnych mutaciach a to hlavne ked je to do 3 mesiaca tehotenstva.

cicamica1980
28. sep 2018
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

Chcem napisat skusenost, v zahranici existuje liecba aj prirodnymi hormonmi. Pri liecbe euthyroxom mi hypo symptomy nezmizli, pri liecbe prirodnymi hormonmi ano http://hashimoto.sk/?q=node/4

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre